Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jelentkezik a védőnő?

Miért nem jelentkezik a védőnő?

Figyelt kérdés

Közel egy hónapja elköltöztünk, s ezzel sajnos más védőnői körzetbe kerültünk. A régi védőnőnk mondta, hogy majd jelentkezik az új, de ez eddig nem történt meg. 9 hónapos ikreink vannak, kis eü gondok meg sok kérdés, stb.

Lehet, hogy nem is fog hívni ill. jönni? Egyébként tudomása van róla, hogy ideköltöztünk.



2011. szept. 29. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, de szerintem "magad uram.."- effektus,érdeklődd meg ki a területileg illetékes védőnő, ámbár ilyet életemben nem hallottam, hogy vki elköltözik és nem világosítja fel senki, hogy mégis ki lesz az új gyermekorvos + védőnő.Mert gondolom, új dokit is kap a két baba, nem?
2011. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mikor mi elköltöztünk, akkor megadták nekem az új védőnő telefonszámát. Mikor elkészültünk mindennel, akkor felhívtam és másnap ki is jött, amolyan család látogatásra.

A régi védőnőm minden íratott odaadott az újnak, így nekem semmi elintézni valóm nem volt utána.

2011. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos épp elment a régi védőnő ebből a körzetből, így a régi védőnőnk nem tudott felvilágosítást adni, hogy pontosan ki jön ide a helyébe. Annyit tudok, hogy egy fiatal kis nő BAZ megyéből (mi Fejérben élünk).


A dokink a régi marad, hisz szabad orvosválasztás van, s a költözés miatt nem hagyjuk el a régit. Bár a védőnő is megmaradhatott volna, de hát az körzetileg van megszabva.


Talán pár napot még várok, aztán utánajárok. Csak olyan ciki, hogy még nekem kell rákérdeznem, ugyan nem óhajt-e betérni hozzánk egy pillantást vetni a gyerekekre?

2011. szept. 29. 09:58
 4/15 anonim válasza:
Hívd fel a volt védőnődet és kérd el a mostani elérhetőségeit, majd hívd fel. Lehet nem is tudja , hogy vagytok.
2011. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
felhívod a Fejér megyei bármelyik gyermekorvosi rendelőt, megmondod, hogy x utcába költöztetek, adja meg legyen szíves az új védőnő nevét, elérhetőségét. Lista mindenhol van kötelezően, tehát meg tudják mondani még akkor is, ha fejből nem tudja. Aztán hívhatod a védőnőt, hogy megkapta-e az előzőtől a papírjaitokat. Ennyire egyszerű.
2011. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, tudja, hogy vagyunk, és 100%, hogy megkapta a papírjainkat, mert az előző védőnőnk rendkívül gondos, alapos volt mindenben.

Tudom, hogy egyszerű lenne megtalálni, de kérdésem az, hogy miért nem jelentkezik ő maga? Talán ilyen idősen már ritkulnak ezek a látogatások is, vagy csak hanyag? Számomra nagyon nem mindegy...


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 29. 10:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor én költöztem, akkor nekem kellett felkeresni az új védőnőmet. A régi minden papírt átadott nálunk is. Megérdeklődtem hogy ki az, felhívtam, és pár nap múlvára meg is beszéltünk egy találkozót. Szerintem keresd fel a tiedet, és ne várj rá!
2011. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nézd, mi tavaly költöztünk új kerületbe, megkerestem a védőnőt, mondta, hogy majd kijön, most megy nyaralni, utána fog keresni (2 éves és egy 6 hónapos gyerekkel). Hívott még 2x 1 év alatt, hogy nem felejtett el, jönni fog, majd jelentkezik. Aztán hívott néhány hete, hogy ő elköszön, elmegy nyugdíjba másnaptól, majd jön az utódom. 1 év alatt nem tudott eljönni. A státuszokat megcsinálta úgy,hogy nem látta soha életében a gyerekeket. Még jó, hogy ha kérdésem volt, tudtam a gyohoz fordulni. Ha kérdéseid, kételyeid lennének, szerintem ne várj a védőnőre. Felesleges.
2011. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

3 hónapos volta a lányom mikor elköltöztünk.Minket hívott, de pont már én akartam hívni, hogy mi van mikor jön.De miután elköltöztünk már 2 hét múlva meg is tette a látogatását, hogy megnézze még is hol él a gyerek.Azóta nálunk nem volt, pedig lányom 8 hónapos..mondjuk nem is bánom, hogy nem zaklat!!

Szerintem minden kerület, körzet, hely más és más.Vannak gondosabb védőnők, de vannak nagyon bunkók is.Eddig nekem mind a kettő nagyon gondos, és kedves volt.

Szerintem hívd fel, mert ez nem ciki egyáltalán.Lehet sok dolga van, vagy egyszerűen tényleg 1 bunkó.

A gyerekeid a legfontosabb gondolom!!

Én biztos nem várnék tovább!!Meg eddig sem húztam volna.Hisz a gyerekeidnek bármi baja van, nem tudod kit keress.Mikor hozzánk ki jött a védőnő, egyből adott rendelési időt, telefonszámokat, ügyelet elérhetőséget!

Ez nem játék!!

2011. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a költözéskor szeptemberben 4hónapos volt a fiam, a védőnénik egymással szemben ülnek, a tanácsadáson beszéltük hárman, hogy 2hét múlva látogatást tesz nálunk az új védőnéni.

A fiam hivatalosan húsvét után egy héttel találkozott vele, a doki egészséges tanácsadása+oltások alkalmával se láttuk, és véletlen futottunk össze, akkor kérdeztem tőle, hogy nem kéne megnéznie hol miben mivel miként él a gyerek, lassan fél éve... A lányhoz egy kézen meg tudom számolni hányszor jött ki. Első hónapban hetente kéne, utána havonta, hát ez se jött neki össze:)

Volt amikor hajnali 8óra, kopognak, egyszál nyakig tejes hálóingben, begyógyult fejjel, egyikből a tej, másikból a kaki csöpög, és jött a védőnénink, elnézte a naptárját, hozzánk másnap 10re kellett volna jönnie, és egy másik családhoz várták akkor...

Mondjuk nem hiányzik.

Ennyit a tud rólatok a védőnéni. Lehet ő is ilyen csélcsap szélkelep:)

2011. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!