Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondja meg nekem valaki, hogy...

Mondja meg nekem valaki, hogy hogy az ördögbe lehet egy ilyen fontos dologról eltérő véleményen vannak az orvosok?

Figyelt kérdés
Hála ég nem engem érint,mert lányom van, hanem egy barátnőmnek pár hónapos kisfiáról van szó.A házi orvosuk azt mondta, hogy ugye a kukiján a bőrt nem szabad bántani, húzogatni, mert komoly baj történhet.Erre egy másik orvos ismerőse erre azt mondta, hogy ez hülyeség, igen is finom kell csinálni már, mert később nagyon letapadhat.És itt is olvastam hogy mindenkinek mást mondott ezzel kapcsolatban az orvos és a védőnő is.Hogy nem lehet ebben egyetértés?Pedig egy nagyon fontos dologról van szó, hát nem egy "könyvből tanultak" az orvosok???????????
2011. szept. 29. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem:)

Meg mondjuk van, amelyik meg sem nézi, csak mondja az okosságát, pedig nem lenne mindegy az sem, hogy élettani letapadásról vagy tényleges fitymaszűkületről beszélünk.

2011. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos lányom van.


Védőnőm és a gyerekorvos országos cimborák, évek óta együtt dolgoznak, lehető lebjobb köztük a kapcsolat.

Védőnő: "Nem kell a punciját 'bántani', fürdésnél lötyköljem meg vízzel és kész."

Gyerekorvos: "Óvatosan húzza picit szét, törölje ki olajos vattával."


Szerinted?! És akkor ezekután csináld jól a gyereknevelését, ápolását, etc.


Kezdő szülőként én még a hapcinál is elgondolkozom miért van, nem hogy lendítek egyet és oké, majd meglátjuk mi lesz ...

2011. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos a kisfiam, a gyerekorvos minden alkalommal megnézi mikor ott vagyunk. Pont ma voltunk és annyit mondott egyenlőre ne bántsuk.
2011. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb ha megvizsgálja a babát, és úgy mondja mit csinálj.
2011. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiamnál azt mondta a gyerekorvos, hogy ne nyúljunk a fitymájához, majd feljön magától. Amikor észrevettem, hogy "túrós", azt mondta nem baj, öntisztuló.

Gyulladás lett belőle, az urológián kötöttünk ki. A doki majdnem letépte a fejemet, hogy miért nem "tornáztattuk" születésétől fogva, meg hogy a férjené sem öntisztuló, mitől lenne a gyereké az? Mondtam, hogy mit mondott a gyerekorvos, erre közölte, hogy biztosan félreértettem:(

Hát elég nehéz lett volna félreérteni!

2011. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez azért van mert nagyon könnyen sérül a bőr a fütyin és nagyon sokszor anyuka "túlbuzgó" vagy nem érzi, hogy meddig enged és túlhúzza, de olyan is van, hogy anyuka direkt feltépi mert nem kell ide orvos, mit neki gyulladt fütyi...


ha ez megtörténik akkor berepedhet, behegesedhet a fütyi ami valódi szűkületet okoz és sajnos ezt csak műtéttel lehet hejrehozni.

míg ha nem piszkálja anyuka, így nem sérül meg és mégsem nem jön fel a bőr akkor egy géllel pár hét alatt megvan oldva a probléma szobatisztaság után.


egyébként az nagyon durva amit egyik anyuka írt, nekünk mindig mondta az orvos, hogy ha túrós lenne akkor apuka nagyon finomat tisztítsa ki mert begyulladhat.

nagy szerencsénk van az orvosunkkal, tényleg mindig nézi a fütyit, szólt fél éves korába, hogy most kezdjük ici picit húzni fürdésnél, majd 1 éves korában, hogy most már rendesen mossuk... :)

2011. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!