Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki hasonló vélemén...

Van még valaki hasonló véleményen? (tehéntej - tápszer)

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem azon gondolkodni, hogy a tápszer az egy teljesen mesterséges dolog. Rengeteg kezelésen esik át, míg végső formáját eléri és bár tele van vitaminokkal, meggyőződésem, hogy a - tablettás vitaminokhoz hasonlóan - nagyon kevés szívódik fel belőlük a természetes vitaminforrásokhoz képest. Akkor már nem jobb tényleg a tehéntej? Hiszen ez is anyatej.. Természetesen oldva vannak benne a szükséges vitaminok és ásványi anyagok.. Az én babám kilenc hós, még mindig anyatejes. Pótlásként adok neki tápszert. (Meg persze gyümölcsöket, zöldségeket)

Szóval. Nem lehet, hogy ez is csak egy mesterségesen generált pánik?????


2009. szept. 7. 17:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
A tehéntej nagyon külömbözik a mi anyatejünktöl. A nagyanyáink is tudták hogy tilos tehéntejet adni a csecsemöknek, ha nem volt anyatej akkor kecsketejjel helyetesítették, mert a kecsketej állaga nagyon megegyezik az anyatejjel.
2009. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

És remélem, törlik ezt a kérdést.

Bosszantó, hogy valaki(k) itt generáljá(k) a vitát állandóan

És veszélyes is, mert lehet, hogy valaki elhiszi, hogy a tehéntej jó a babának.

És unalmas is.

2009. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

De igen.Egyrészt a táplálkozástudósokat a tápszergyárak fizetik.Csak olyan véleményt mondhatnak,ami a gyártóknak hasznot hoz.

A mesterséges vitaminok soha nem lehetnek olyen jók,mint a természetesek.Érdekes,hogy a tejpép valójában tej és búzadara.Régen azt az anyukák tejbegríznek hívták.

Tápszerek és a hasonlók csak a rendszerváltás után tűntek fel.Azelőtt csak tehéntejet,gyümölcsöket.,otthon főzött főzelékeket kaptak a kicsik.Még sem voltak tejérzékenyek,lisztallergiásak,vese vagy gyomorbajosak.A 30 év fölötti generáció sokkal egészségesebb,mint a mai gyerekek.Téged sem tápszeren nevelt az anyukád,te mennyire vagy egészséges?Azt sulykolják az anyukáékba,hogy a pici gyomra meg bélrendszere nem tud mást feldolgozni,csak a tápszert.Miért más a mai babák belsőrendszere,mint az elődeiké volt?Ha az feltudta dolgozni,a maiaké miért nem?

Ez a divat nyugaton már 20-30 éve elkezdődött.És Hollandiában.Ausztriában,Németországban az anyukák már rájöttek,hogy a régi módszer volt a jobb és az egészségesebb.Így ott a tápszerfogyasztás nagymértékben visszaesett.Kell az új piac.Érdekes,hogy a neten olvastam a multkoriban.hogy a Magyar Orvosi Kamara felhívja a gyermekorvosok figyelmét,hogy ne azt a tápszert írják fel,amit a gyárak ügynökei javasolnak,hanem ami a babának jó.Ezekszerint az orvosok kapnak a tápszergyáraktól jutalékot a felírt tápszerek után.

Ha nézed a kommenteket,nagyon sokan panaszkodnak,hogy 8-13 hónapos babájuk nem eszik darabos ételt,sőt néha csak a tápszert.Vajon ez valóban egészséges lenne?Ez majd 20-30 év múlva lenne mérhető.Ma egy orvos sem kérdezi meg a beteg gyerek anyjától,hogy miként eteti a gyereket.És nem vezet statisztikát,hogy a tápszeres vagy a hagyományosan etetett gyerekek között van-e több beteg?Ez ugyanis nem érdeke senkinek.

És ha arra gondolsz,hogy évekkel ezelőtt arról győztek meg mindenkit a tudósok,hogy a zsír és a vaj egészségtelen,használjunk inkább olajat meg margarint,ma éppen az olajról állapíttották meg,hogy rákkeltő és a zsír az egészséges.Én nem hiszem el kritika nélkül az " tudósok" megállapításait.

Természetesen mindenkinek szíve-joga,hogy kinek hisz.

2009. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hogyhogy töröljék? Egy kérdést tettem fel és reméltem, hogy vannak más, kevésbé agyamosott emberek is, akiknél legalább egy halvány kétely felmerül a tápszer mindenhatóságával kapcsolatban. Olyan emberek véleményét várom, akik gondoltak már ilyesmire és nem olyanokéra, akik már a kérdés feltevésekor bűnösnek titulálnak... atyaég.
2009. szept. 7. 17:17
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Az elsőnek:soha nem adtak kicsi gyereknek kecsketejet,legfeljbb már egyéves kor után.Csak tehéntejet adtak.Eleinte kétharmadvíz-egyharmad tej higításban,később felesben.Soha nem jutott senkinek eszébe,hogy ez nem egészséges,és nem is volt egy gyereknek sem baja tőle.
2009. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Atyaég....meneküljetek innen :))))

szegény babák...

2009. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%

Totál igazad van. 1 éves a fiam és mivel babát várok, elkezdtem leszoktatni a ciciről, mert fájt a hasam alja szoptatás közben. Igen tanácstalan voltam, hogyan tovább, hiszen még most neki reggel és este "tejre" van szüksége. Van egy nagyon kedves gyógyszerész ismerősöm, aki szerint csak azért van ez a tápszer mizzéria, mert el kell adni és bevétel kell a gyárnak, de a gyereknek biztos, hogy nincs rá szüksége. Adjak neki joghurtot és legyen változatos a táplálkozása, hogy kálciumhoz jusson. Ennyi!

Tápszer, még a neve is szörnyű, egy szer, amit mű dolgokból készítenek és mi feltételek nélkül elfogadjuk és tömjük vele a gyerekeket. Persze itt nem az egy év alatti babákról beszélek, mert ők nem kaphatnak joghurtot és tényleg nincs más választása az anyukának, mint vesz egy nagy levegőt és jól lakatja a babáját vele. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a gyógyszer gyáraknak és nincs más választásunk, de talán fel lehet találni magunkat. A kisfiamnak én is rizstejet adtam és gabonapépet a tejpép helyett és a mai napig szereti inni is a rizstejet.

2009. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Kíváncsi lennék,hogy akik a tápszer mindehatóságában hisznek,mit mondanának 10-20 év múlva? Nemrégen egy anyuka írta itt,hogy az első babát tudományosan táplálta,és még három évesen sem eszik rendesen a kicsi.Azonfelül hajlamos a hízásra.( Erről a neten is lehetett olvasni )A második babát már a régi módon nevelte,és sokkal egésségesebb,mint az első.Ez lehet persze véletlen is.Én inkább azokat a babákat sajnálom,akik csak tápszeren nőnek fel.De ez mindenkinek a magánügye.Aki nem hajlandó elgondolkodni,azzal nem érdemes vitatkozni.
2009. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Pánik? Szerintem egy ujszülött inkább kapjon tehéntejet, mint tápszert?

Hát nem.

Én szoptatás párti vagyok, de persze ha nincs más megoldás, akkor marad a tápszer 1 éves korig, utána jöhet a tej. De előtte nem!

Igazi tehéntejet nem mindneki tud szerezni, sőt igen kevesen, a bolti tejnek meg nem sok köze van a tehénhez....

Azt, hogy a tászerben , na meg a csokiban, cukorban, kakaóporban sok vitamin van, én sem eszem meg...de ez egy más kérdés.

2009. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Abba is érdemes belegondolni, hogy a teheneket mi mindennel tömik tele! Antibiotikumok, szteroidok, mesterséges tápok, stb. Azok mind belekerülnek a tejbe.


Hogy mi a jobb, nem tudom... De mégis inkább a tápszerre szavazok.

2009. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!