Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért így szokták a babákat a...

Miért így szokták a babákat a babakocsikba rakni?!

Figyelt kérdés

hogy a feje van a menetiránnyal megegyező irányba. ez így olyan, mintha folyamatosan háttal ülnénk a buszon... :D

ha fordítva lenne, meg ki lehetne látni a babkocsi elején, azért én szívesebben feküdnék benne úgy, és akkor előre fele lehetne látni, és felnézve az anyukát is láthatja a gyerek, és ha pl elszabadulna a babakocsi és nekimegy egy fának, akkor nem mindjárt a gyerek feje törne be (csak talán a lába...) ;)

de most tényleg, miért így szokták?


2011. szept. 29. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl nem zavar, ha menetiránynak háttal utazom.

Viszont szerettem látni a babám arcát miközben tolom, főleg újszülött és csecsemőkorukban. És ők is főleg engem bámultak az első pár hétben (főleg, hogy nem is látnak túl messzire az újszülöttek), meg hát megnyugtató számukra, ha az ismerős arc ott van és látja-hallja a személyt, akivel függőségben létezik

Kb 4 hós koruktól meg már kicsit meg kellett emelni a háttámlát és nem csak feküdtek, hanem kissé döntve utaztak, mert mindenáron ki akartak látni. Nekik minden új látnivaló élmény, nem számít nekik a menetirány.

Szerintem legalábbis

2011. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában a nagyon pici babákat szokták ilyen kialakítású babakocsiban tologatni. Szerintem azért, mert így látsz rá legjobban a gyerekre. A fejrésznél általában "ponyva", napfénytető van, hogy ne süssön a baba szemébe a nap. Ha a kezednél lenne a feje, és azon az oldalon lenne a tető, nem látnád az arcát. Ha a lábánál lenne a tető, nem árnyékolná az arcát.


Így viszont látod is és védve is van. A pici baba látni akarja az arcod, ezért fekszik veled szemben. Te vagy még neki a világ.


Később ahogy elkezd önállósodni, mozogni, érdeklődni, már kevés az anya-világ. Ekkor jönnek a sport babakocsik, ahol menetirány szerint ÜL és már nézelődhet.

2011. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek. Az elején tökmindegy milyen irányban utazik, úgyis alszik (az én fiam legalábbis ilyen volt). Később meg már úgyis "kérik", hogy kilássanak.
2011. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb egyéves koruk körül kerültek át a könnyű kis sportokcsiba (ahogy bejött a jó idő és eltehettem a batár nagy kocsinkat), ahol már menetirány szerint utaztak, nekem háttal. Viszont olyan sportokocsit választottam, aminek a kupoláján egy egészen széles betekintőablak van, ergo, a lehető leginkább szemmel tudtam tartani őket. Pl sajna felénk sok a bögöly/darázs, milliószor kellett az arcuk elől elhajtani ezeket. Ha totál nem láttam volna a fejükhöz (pl zárt a kupola és nem veszem észre hogy berepül hozzá a dög), akkor nem biztos, hogy mindig sikerült volna megúszniuk a marást...
2011. szept. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az autósülésben is menetiránynak háttal ül legalább 9 hós (9 kilós koráig).
2011. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
ismerős nem így vitte a pár hónapos gyerekét, és mire megnézte sajnos a baba már nem élt. nem ijesztgetés, de nem véletlen hogy felénk van még kicsinek fordítva
2011. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk olyan sport babakocsink van/volt kezdettől fogva, ami totál vízszintesre volt dönthető, de nem megfordítható. Tehát már piciként menetiránnyal megegyezően feküdt benne. Volt is nagy bömbölés, hogy hova tűnt anya... ezért sokáig beszéltem hozzá útközben, hogy érezze, megvagyok. Pár hósan persze már megszokta, de az elején jobb lett volna a fordított irány.
2011. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagyon kicsi babákat nem érdekli a menetirány, a lényeg, hogy anyuka a szeme előtt legyen! Nem is értem, hogy hogy jön ide a buszon háttal utazás, azért teljesen más egy felnőtt, és egy pici csecsemő, nem is lehet össze hasonlítani! Elszabadul a baba kocsi, és fának csapódik??? Nem hiszem, hogy ilyen megtörténhet, ha valaki oda figyel a csecsemőjére
2011. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
nem azt írtam h elszabadult a babakocsi.atyaég
2011. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
a kérdező írta, hogy ha elszabadul a babakocsi, és neki csapódik a fának... Senki nem mondta, hogy te írtad!
2011. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!