Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónaposotoknak milyen...

6-7 hónaposotoknak milyen játékok jönnek be?

Figyelt kérdés
Akár amit veled játszik, akár tárgyi.
2011. szept. 29. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ölbe ültetve tapsikolós játékok (Pl. "süti-süti pogácsa...") Ő még nem tudja nyitott tenyérrel csinálni szerintem, de ha te összeütöd a saját tenyered, úgy is élvezi.

Lovaglós játék (mondókát mondani, közben különböző ütemben "lovagoltatni".

Hanyatt fektetni, közel odadugni az arcod, ő megérinthet, te is simizheted az ő arcát.

Állatok hangját utánozni, berregni.

Kukucsost játszani (letakarni az arcát, leszedni róla a zsepit/pelenkát, majd később a "kukucs" szóra már ő tépi le magáról vihogva).

2011. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első jókat írt. De ne játssz vele állandóan,hanem hagyd,hogy egyedül is játsszon. Csak akkor lesz kreatív és önálló később.
2011. szept. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét válaszolóval egyet értek. :)

Jók azok a játékok, amiket az első írt, de ne egész nap csináld.

Az én lányom 7 hónapos, nagyon szeret a szőnyegen pakolászni. Minden olyan játék bejön neki, ami csörög, zörög, forog, és persze ami zenél.

A Fisher Price mókakockákat is nagyon szereti, de pl. nagy kedvence egy rózsaszín kicsi labda is. Azzal is képes hosszú ideig eljátszani. Rágcsálja, gyömöszöli, elejti és megkeresi. :)

Az etetőszékben általában egy műanyag kanállal játszik, vagy műanyag pohárral.

2011. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Igen, én is úgy gondolom, hogy nem kell állandóan szórakoztatni a babát! Csak a kérdés konkrét játék-ötletekre vonatkozott, ezért nem fejtettem ki:)


Nálunk is váltakoznak a programok: fél óra önálló játék a járókában, utána fél óra mászkálás az udvaron, hintázás, majd itt bent mászhat a lakásban, és közben én csinálom a dolgom, és ha nagyon unja magát, pár percet játszok vele. Máskor körbeviszem a lakásban, megállunk a polcoknál, megmutogatok neki tárgyakat, megfoghatja őket és magyarázok neki. Mivel nincs segítségem és tanulnom is kell mellette, nekem is fontos volt, hogy minél jobban ellegyen önállóan.


Ötlet még: ahogy üldögél a szőnyegen, leülök vele szemben és "beszélgetünk". Mindig adok neki időt a válaszra, és próbálom utána megismételni, amit "mondott". Nagyon élvezi:)


Amiket eddig írtam, nem költséges játékok. Ha tárgyiasítjuk: nagyon szereti az egymásba rakható kis műanyag pohárkákat, rágható fürdetős könyveket. Üres flakonokat (jól kimosva), rágókákat. És a nagy kedvenc a régi kiszuperált (megtisztított) mobilom :)

2011. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!