Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fejlesztő és hasznos...

Milyen fejlesztő és hasznos gyakorlatok és játékok vannak egy 5 hetes baba számára?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem szerint 5 hetes babának még nem kell fejlesztő gyakorlatokat csinálni. Bőven elég neki, esetleg egy kiságyra szerelhető forgó-zenélő játék. Amit tud nézegetni és megnyugszik a zenére.
2011. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ringasd sokat és énekelj/mondókázz neki, lehet finoman csikizőset játszani, cirókázni. És a babamasszázs is nagyon szuper!

másra nincs szüksége...

2011. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

valami baj van a babával h fejleszteni akarod?


ha színes de nem rikító a környezete ha beszélgetsz vele ha megöleled eleget akkor még nem kell

fejleszteni akkor kell egy gyereket ha valamiben átlagon alul teljesít 5 hetesen még nincs ilyen

max ha veleszületett

2011. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy öthetes babának még az anyai ölelésen, símogatáson, szeretgetésen, rengeteg testkontaktuson kívül semmilyen más fejlesztésre nincs szüksége. Minél többet van testközelben, annál több pozitív inger éri, ez bőven elég neki még egy darabig.
2011. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baja, csak gondoltam az értelmetlen gügyögés helyett, valami értelmessel próbálnám a babámat szórakoztatni! :) Még tapasztalatlan vagyok ebben.
2011. okt. 12. 13:47
 6/17 anonim ***** válasza:
Mesét olvasok szoptatás alatt.
2011. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A gügyögés sem értelmetlen ám:)) A baba érzi belőle (ha a jelentését nem is érti annak amit mondunk) hogy szeretettel fordulsz hozzá, mindegy hogy gügyögsz e vagy értelmesen beszélsz:)

Amúgy szerintem nem is lehet megállni a "gügyögést" nekik, annyira édesek:)

2011. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
a mese olvasás szopi alatt tetszik :)
2011. okt. 12. 14:59
 9/17 anonim ***** válasza:
mondókázok, énekelek neki és tornáztatom imádja
2011. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha egy pedagógus, és gyakorló anyuka, is beleszólhat a témába a meseolvasással kapcsolatban: ne olvassatok még mesét egy akkor babának, sőt igazán 2-3 éves korig a legjobb lenne, ha ti mesélnétek a gyereknek. Egy picike babának egyszerű, az ösztönös éneklős hangsúllyal, tartva a szemkontaktust el lehet mesélni, mit látsz magad körül. Hogyan néz ki ő, mije van, te hogyan nézel ki, milyen a környezete. Sétálgass vele körben a lakásban, meséld el neki, mit látsz, később nézzetek ki az ablakon. Köthetsz színes szalagokat a kiságy fölé, készíthetsz neki egyszerű formákkal (pl. színes pillangók)forgót. A szemeit nagyon jól erősíti, talán meglepő módon, a fekete-fehér kép. Pl. egy fekete és egy fehér részből álló madár. Mindez természetesen a feje fölé függesztve. Engedd, hogy megérintse a bőrödet, bújjatok össze, akár meztelenül és beszélj hozzá. Mindegy mit, és jutalmad lesz az az édes, első kis mosoly, amit az anyák kapnak először, és amitől még évek múlva is könny szökik a szemedbe, ha eszedbe jut!

És még egy dolog, ha nem veszed tolakodásnak. Egy gyereknek a legjobb fejlesztés, ha foglalkozol vele. Hiába a sok fejlesztő játék, ha egyedül kell vele játszania. Hihetetlen, de tényleg olyanok a gyerekek, mint a szivacs. Egyik napról a másikra tudnak dolgokat! Jó babázást neked!

Esetleg, ha te olyan típusú anya vagy, és ezt nem kritikából írom, az Anya, taníts engem! című könyvet szeretik sokan (én nem vagyok ennek híve (de ez én vagyok, sem jobb, sem rosszabb annál, aki igen), bár ötleteket én is merítettem/merítek belőle.

2011. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!