Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek butának, ha...

Miért néznek butának, ha fiatalon leszel Anyuka?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, akit 21 évesen szültem. A legtöbb anyuka a játszótéren, akinek hasonló korú gyereke van, mint nekem az kb 10 évvel idősebb nálam, és nem értik, hogy hogy akarhattam 20 évesen babát és férjet. A párommal 4 éve együtt vagyunk, és minden oké. A második babán is gondolkodunk. Nem élünk nagy lábon, de nem is vagyunk eladósodva. Van érettségim, főiskolára jártam utána, most pedig egy okj-s iskolát csinálok távoktatásban. Mindig is szerettem volna fiatal Anyuka lenni. Miért kell elítélni ha 25 évesen már a másodikat várom?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. szept. 30. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen anyámra néztek furcsán, mert engem 30 éves kora fölött vállalt, akkoriban ez nem volt divat....na, akkor meg őt nézték le.

Most meg azt aki korán szül, mert kitolódott a gyerekvállalás ideje.

Na, meg azért, mert nincs olyan, hogy mindenkinek megfelelsz. Valaki úgyis okoskodik, úgyis beszól.

De mivel önálló emberek vagyunk, magunk döntünk a sorsunk felett és úgyis azt csinálsz, amit akarsz, ezért nem érdemes azzal foglalkozni mit mond a másik. Ha te így akarod, így látod jónak, akkor minden rendben.

2011. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem ítéllek el, hanem megértelek. Sok boldogságot! Ne foglalkozz mások véleményével, hanem éld az életedet.

32/N

2011. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Most olvastam egy fórumban, hogy mennyire "lesajnálják" azt az X-faktoros lányt (nem jut eszembe a neve) aki 21 évesen már egy 3 és 4 éves gyerek anyukája. Ráadásul elhagyta az apjuk is őket, egyedül neveli a gyerekeket. Én arra gondolok, h talán emiatt néznek furán, mert a korai kapcsolatok többsége válással szokott végződni. Mást nem tudok elképzelni, hogy miért "fújolnának".
2011. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy ezért bárki elítélne. és butának sem hiszem, hogy bárki tartana.

viszont tény, hogy 21 évesen még tapasztalatlan vagy, és lehet ne élted még ki magad. de ezzel semmi gond, én anyukám 21 évesen már 2 gyerekes anya volt. igaz hozzátenném, most nem unokázik szabadidejében hanem csavarog, vásárolgat, bulizik... :)


mindenki más, talán te nem szeretnék befogadni őket, nem? :)

2011. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha látnak egy fiatal anyukát egy gyerekkel, az emberek többségének az ugrik be, hogy "hú, biztos megesett, nem tudták hogy kell védekezni, vagy egyszerűen csak berántották a csajt a bozótosba".


Mivel nem ismerjük senki magánéletét, hogy mi van a késői, akár a korai gyerekvállalás mögött, jó lenne legalább tisztelni egymásban az anyát. Nekem pld. a játszótéren a két legaranyosabb anyuka társam egy 19 éves lány és egy 42 éves 8 hónapos ikres anyuka. :) Én 29 vagyok.

2011. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most leszek én is 25 éves. 10 hónapos a kisfiam, és pár hónapon belül nekilátunk a 2. babának. Engem soha nem érdekelt mit gondolnak rólam. Boldogabb nem is lehetnék. 6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Nekem ez így ideális. Világéletemben erre vágytam. Fiatalon akartam anyuka lenni. Szerintem jó hogy még él bennem a gyerek.Én láttam nem egy 30 feletti anyukát, akinek teher a gyereket játszótérre vinni, elvárja hogy egyedül játsszon a gyerek. Én nagyon élvezek vele lenni, és alig várom hogy egész délutánokat játszóterezzünk. Ezt mindenkinek magának kell érezni. Van aki még 40 évesen is képes órákat játszani a gyerekkel örömmel, van aki pedig elég érett hozzá huszonévesen hogy gyermeke legyen. Ez annyira személyiség és anyagi helyzet-függő. Meg persze van akinek egészsgügyi okok miatt kell sokat várni a babára. Engem az sem érdekelne ha emiatt butának vagy hülyének néznének, mert én élvezem hogy ennyi idősen családom van, és mikor kirepülnek majd a gyerekek, még mindig fiatalok leszünk a férjemmel :) Mindenesetre az sem véletlen hogy az orvosok a huszonéves kort mondják ideálisnak biológiai szempontból. Persze a körülmények nem mindig engedik.

Ha húsz, ha harminc, ha negyven év fölött: lényeg hogy vannak nekünk, és teszünk értük minden nap hogy boldogok és elégedettek legyenek!

2011. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tudom miről beszélsz...én is 20 évesen szültem a lányom..

28 évesen a másodikat..és én is úgy érzem lenéztek...

most másodjára már nem...de most se találom a hullámhosszt senkivel mert úgy érzem mindenki olyan maradi,fásult..az anyukák is a játszin egyik nem tud mosolyogni...nem az én világom...

úgy örülök neki hogy fiatalon végigcsináltam..és nem most kell kezdenem...

2011. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a játszótéri anyukák átlagéletkora, ahogy elnézem, olyan 33 év lehet. :) Sokkal több a 30 feletti, mint alatti. (én is feletti vagyok amúgy). De hálistennek nálunk nincs rossz hangulat a játszótéren pld. Mosolygósak és kedvesek az anyukák. Egyiken szoktam látni, hogy ő eléggé nincs jó passzban, de róla pld. tudom, hogy van egy tolókocsis nagyobb gyereke is :(


De van olyan is, hogy egy anyukáról abszolúte nem tudnám megmondani, mennyi idős. Lehet akár 23 is, de 40 is...egyszerűen olyan "kortalan".

2011. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez elég sok helyen igy van, főleg vidéken, ahol mindenki ismer mindenkit idézőjelben, ahol az emberek foglalkoznak egymással. Én idén áprilisban szültem 22évesen a kislányom, és szintén 4éves kapcsolatom van, de egyáltalán nem érzem magam rosszul hiszen miért is érezném: nem tizen egy-néhány évesen szültem anyámék nyakára a gyereket hanem egy boldog kapcsolatba, felnőtten, iskolázottan, biztos anyagi háttérrel, bár a mai világban ilyen hogy biztos munka nincs, de azért stabil, jól fizető állásom van. Ennél nagyobb öröm nem is érhetett volna minket mint hogy megszületett a babánk!!!!!!!!!!!!

Sokan engem is lenéznek és lekezelően bánnak velem mert fiatal vagyok, még a védőnő is, meg sokan mások is kioktatnak, kiokositanak mintha hülye lennék, miközben tisztában vagyok elég sok mindennel a gyerekneveléssel kapcsolatban, ha valamit tudni szeretnék utána járok, sok újat még a védőnő nem mondott nekem. Ne foglalkozz másokkal!

2011. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én irigyellek! 24 voltam mire megtaláltam a párom, és 27 mikor szültem.

Amúgy nem ítélnek el, csak más az élethelyzetben vannak. Már csomó olyan dolgon túl vannak, ami még előtted. Meg ugye mindenki magából indul ki.

Amúgy a 30 feletti anyukákat is illeti bővel előítélet.

2011. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!