Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdésekor...

Hozzátáplálás elkezdésekor mennyi idő alatt áll be a kakilás újra normálisra?

Figyelt kérdés
4 hónaposan már egyszer megpróbáltuk a kóstoltatást, de akkor iszonyú székrekedése volt mindentől, így leálltunk, azóta megint csak tápszert evett. Most 5 hónapos elmúlt, újra próbálkozunk, muszáj mert a tápszert már alig akarja megenni viszont mindig éhes. Szívesen eszi a gyümiket de most is székrekedése van, nincs minden nap kaki és nehezen jön ki, sokszor kemény, kevés, száraz.. Ez tényleg velejárója a hozzátáplálásnak? Mennyi idő alatt állt be nálatok a kakilás újra napi szintűre?
2011. szept. 30. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
mit adsz neki? alma,burgonya,sárgarépa székletfogó...nálunk a sütőtök,cékla,ő.barack lazította a székletét..
2011. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: 4 hónaposan kezdtük mi is a hozzátáplálást,mert székletproblémái voltak és kb. két nap után volt eredmény,azóta rendesen van és krémes a széklete.
2011. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
almát, őszibarackot kap még csak egyenlőre, de mindkettőtől székrekedése van. a sütőtököt most fogjuk megkóstoltatni először.
2011. szept. 30. 16:41
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és ha jól látom majdnem minden székletfogó amivel kezdeni lehet:-( az őszibarackra mondják hogy nem de nálunk az is megfogja.
2011. szept. 30. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:
igen,minden baba más és más..az én fiamnak az alma,krumpli,répa fogta meg,de a többi jó volt ezért nálunk a sütőtök az alapja mindennek és az édesburgonya,mert az sem fogta neki a székletét.És gyümiknél az ő.barack az alap,ahhoz keverek kis adag másféle gyümit.
2011. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az édesburgonya jó ötlet, kipróbálom! bár nem vagyok még nagy szakértője a témának, de ha jól tudom először el kell jutni a gyümikkel olyan szintre hogy kiváltsunk egy étkezést, és csak utána lehet elkezdeni a zöldséget. igaz ez?
2011. szept. 30. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Szegények... Átérzem. Ne tudd meg hányszor fogtam hozzá, de mindig abbahagytam, mert sajnáltam. Aztán a védőnő rám parancsolt, hogy már kéne, mert 5,5 hónapos volt. Ne zavarjam össze, hogy egyszer kap, másszor nem. Nagyon nehéz volt. Minden hasfogó. A mai napig. Nem tudom mit csinálni vele, ennyi erővel semmit ne adjak neki? Kb. 2-3 hét. Most annyival könnyebb, hogy már megszokta és könnyebben kinyomja. De sokszor bogyós. Céklától, sütőtöktől szokott krémes lenni, de akkor olyan, mintha az egész céklapürét látnám viszont, olyan mint a tányérjában, mintha csak keresztül ment volna rajta. Most 7 hónapos. Kitartást kívánok! Végig kell csinálni, mert tényleg szüksége van a zöldségre-gyümölcsre.
2011. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy igaz,de én nem így csináltam.

Először almával kezdtem,amikor az megvolt,jött a burgonya amit almával kevertem,aztán sárgarépa,amit burgonyával sűrítettem és belefőztem az almát is,hogy ízesebb legyen.

Amikor ezekkel nem volt baj jött a sütőtök,ő.barack,édesburgonya,cékla,körte,stb.Szóval vegyesen,ismerje meg az ízeket..Azóta 7 hónapos,szépen eszik,és szívesen mindent.

Én kaptam egy jó kis táblázatot,ezt használom:


[link]

2011. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!