Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás elkezdésekor...

A hozzátáplálás elkezdésekor készítettek a gyümölcsleveket, püréket vagy vettétek készen? És melyikkel érdemes elkezdeni? Inkább gyümölcs vagy zöldség?

Figyelt kérdés

HIába van sok téma a hozzátáplálással kapcsolatban, minden válasz kicsit eltér. VAn aki úgy írja, 2-3 napig kóstoltassunk egyfélét, van aki úgy, hogy legalább egy hétig és nagyon fokozatosan emelve az adagot. Nekem az a problémám, hogy próbáltam már elkezdeni, saját készítésű almával, őszibarackkal, úgy, hogy első nap csak 2-3 kanál, második nap már 5, aztán 10 stb. Az első három nap még megette, és úgy tűnt ízlik neki,aztán 4. nap úgy 5 kanál után elkezdte kiköpködni, és aztán meg sírt is. Így hagyta egy hétig, utána próbáltam az almát (először az őszibarackot) de azzal is ugyanígy jártam. Próbálgassam csak mindig 5 kanállal? De akkor el fogunk valaha jutni odáig, hogy kiváltunk egy étkezést? (tápszeres és 5 hónapos) Vagy várjak még 6 hónapos koráig? (csak mert tápszereseknél javasolják már 4 hónapos kortól, én egy kicsit még így is tovább húztam)

Ja, és ha ti készítitek pl az almát, akkor hogy csináljam, ne legyen nagyon savas, vagy milyen almából jó?


2009. okt. 25. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
én üveges gyümivel kezdtem. fokozatosan. de a fiam elfogadta, nálunk nem volt ilyen gond. kb 3 napig evett 1 fajtát.
2009. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is üvegeset vettem, mert azt el lehet rakni másnapra is, nem barnul meg, nem lesz olyan mint egy hányás 20 perc elteltével.

Én egy hétig is ugyanazt adtam neki, amit elfogadott jobban azt kapta.


Sokan fogják írni, hogy ne vegyél neki üvegeset, mert hozzászokik, de ez sztem hülyeség, és, ha teheted vegyél neki nyugodtan.

Az állaga olyan amit itthon nehéz produkálni.

Nincsenek benne darabok, meg zavaró szálacskák...

Vehetsz neki Kecskeméti bébiitalt is, kicsi üvegpohárból kortyolva. Abban is van olyan ami egy kicsit sűrűbb állagú, őszi-kajszibarack.

2009. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem vettem üvegeset,mert az nem friss gyümölcs,nincs benne annyi vitamin.Az almához kevertem egy kis kekszet vagy babapiskótát,az elvette a savas ízt,és nagyon szerette mindhárom gyerekem.
2009. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem bébikajával kezdtem,hanem rendes gyümivel.Én annyit adtam elsőre amennyit szeretett volna enni.Ha másnap(nem kapott) nem lett baja(pöttyök stb.)akkor 3.nap már kevertem mással.Én sem szeretek több napig ugyanazt enni.

Én barackkal kezdtem(alma fog és kaki gond volt),aztán kapott hozzá almát(azt nem csippantotta annyira)aztán kapott krumplit az almához,hogy sűrűbb legyen,aztán körtét,sütőtököt.A lányom anyatejes volt(9 hónapig szopizott),2 hét alatt kiváltott egy szopit.Ja,és mindenki azt mondja,hogy tízóraira add,én 2x megpróbáltam,nem kellett neki,fő étkezésre nem akartam adni,így maradt az uzsi,arra meg elfogadta...

2009. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja,nem adtam levet egyáltalán,pürével keztem.Nem szerettem volna,ha már az elején rászokik és nem lesz hajlandó vizet inni.Azóta sem iszik ilyeneket csak vizet.1 éves
2009. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolótól kérdezném, hogy hol vetted neki az almát ami friss? Bio alma volt?


Az üvegesek sztem nagyon biztonságosak!

Jobb, mint a tesco gazdaságos.

2009. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én sem adtam gyümilevet , mert nem kellett neki, a langyos vizet jobban elfogadta. teát sem kapott.

5 hós múlt mikor lassan elkezdtem a hozzátápit nála. félig üveges általam gyártott, így anyagilag is könnyebb, és vitaminnal is fel van turbózva. jah és ezt a turbózott kaját még tejjel ízesítem, mert másképp nem eszi meg.

2009. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!