Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálást lehet tejpépp...

A hozzátáplálást lehet tejpéppel kezdeni?

Figyelt kérdés
Lekefvés előtt adnám vacsorára, hogy hátha így átalussza az éjszakát.
2011. szept. 30. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet.
2011. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás megkezdésénél az esti szopást célszerű utoljára kiváltani. Sokszor lelki szükséglete a babának az esti szopi, megnyugszik tőle.


Új ételt ne estére vezess be szerintem, mert ha érzékenyebb rá, megfájdul a hasa tőle, még többször kell éjszaka felkelned :(


Nekem az vált be, hogy lefekvés előtt gyakrabban szoptattam (pl. fél 8-kor és fél 9 körül is).

2011. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak tápszeres a babám. Természetesen nem este próbálnám ki először a tejpépet. Viszont valamit muszáj már kezdeni az éjszakai evésekkel, mert 3 óránként felkelünk enni, és én már nagyon ki vagyok merülve.
2011. szept. 30. 23:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a baba?

Először a tízórait szoktuk kiváltani, gyümölccsel (alma, barack, banán), majd az ebédet vagy az uzsonnát főzelék, uzsonnára lehet tejpépet/gyümölcsöt adni, vacsorára is lehet tejpépet, de először ne akkorra adjál neki, hanem délelőtt,ha esetleg allergiás rá vagy a pocakja fájna tőle.

Kóstoltasd vele délelőtt 3-4 napig, ha semmi tünet akkor mehet este is, de mindig apránként, valamennyi tápszer vagy tej, maradjon azért estére,altatónak, a lányom imádja a tejet 1,5 évesen is este inni, szokássá vált.

2011. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

23:04

Értem! Ahogy írtad, úgy ki lehet próbálni.

Nappal eleget eszik? Biztos, hogy éjszaka az éhség miatt kel fel?

2011. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Én 4 hónapos korában adtam először a kisfiamnak estére tejpépet, kapásból átaludta az éjszakát. Azóta is tejpép a vacsi és, ha csak a fogacska nem kínozza kivétel nélkül átalszik minden éjszakát. Nem kóstoltattam elkészítettem a cumisüvegbe egy teljes adagot, annyira hígítottam, hogy megtudja enni. Semmi baja nem lett tőle. Hozzá teszem szerencsére nem hasfájós baba. Most 7,5 hónapos.
2011. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*hozzáteszem (bocsi)
2011. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos múlt a babám és még csak most kezdtük kóstolgatni az almát és a sütőtököt tízóraira. Ott még nem tartunk hogy ki lenne válta bármi. Viszont biztos hogy az éhség miatt kel fel éjszaka, mert nem eszik eleget napközben. Az a baj hogy nagyon kis adagokat eszik és gyakran. 5 hónaposan 130-140 ml-eket iszik és 3 óránként éhes. Nem tudok vele mit kezdeni, mert beleerőltetni több kaját nem tudok egyszerre.Ezért lenne jó átállítani arra, hogy éjszaka ne egyen, hátha úgy éhesebb lesz napközben.
2011. okt. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!