Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál mikor...

Tápszeres babánál mikor érdemes kezdeni a hozzátáplálást? Illetve kóstoltatást? Tejpépet mikortól lehet adni neki? A tejpéppel jó kezdeni vagy inkább almalével? Teát adtok a tápszeres babának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
na most kapok majd kritikát,de én 3.5 hósan kezdtem alma lével,és igen én teát adtam neki mert a vizet nem itta,erre is sokan mondják ha szomjas elfogadja,hát húzza ki aki akarja amíg olyan szomjas lesz,én nem tettem,csipke bogyó teát adtam neki,nem tudom mennyi idős,de úgy 7-8 hónapos koráig a teát úgy csináld hogy éppen csak megszínezze a vizet.én is próbáltam a tejpépet,annyira nem aratott nagy siker,talán 3-4 dobozzal ettünk,úgy 5-6 hónapos kora körül.azt hiszem 4 hónapos kortól lehet,de ez rajta van a dobozán ott megtudod nézni.
2011. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 hónapnnál semmiképpen nem előbb, de legjobb 6 hósan:


A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek...azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környé kén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak

2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én kb. 4-4,5 hósan kezdtem, de nem lével, hanem péppel, mert az almalé nagyon savas, féltettem a kisfiam pociját, semmi gond nem volt a péppel. Most 5 hós és egy hetes, almát, körtét, őszibarackot és banánt eszik, főként keverve, pl. alma-őszibarack, alma-banán. A körtét szereti magában is.

Zöldséget, főzeléket, tejpépet nem adok neki semmit, azzal a 6. hónapot feltétlenül megvárom.

2011. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Védőnő és a gyerekorvos javaslatára 4hósan kezdtük az almával! teát már egy hónapos korától kapott!
2011. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Orchidea001 ***** válasza:

Nekem is tapszeres 3 honapos eppen és 1 het mulva adom elöször az almalevet( 1-2 kanal) 2-3 napig , majd alma es mindennap egyre több, majd banan.

A drnénink a heten mondta, hogy így kezdjem Nagyon jol fejlodik a kicsi 6860 gr.így mar kaphat gyümolcsot,csak szep lassan.

2011. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!A teát mindenképp adni kell neki?és ha ezért nem fog enni,mert eltelíti a gyomrát a tea?Babuci napi 5x180ml eszik,az jó nem?Hogyan csináltátok az almapépet?lereszeltétek vagy a boltira gondoltok?Olyan jól beállt a kis rendszere,nem akarom megbolygatni..
2011. jan. 23. 22:04
 7/7 Orchidea001 ***** válasza:

A tea nem ugyanaz, nem teliti el.Érzi a különbseget.

Almat termeszetesen te reszeld le és picit hagyd alni enged levet, nem baj ha barnul.

2011. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!