Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mitől lehet hogy a 3hetes...

Az mitől lehet hogy a 3hetes babám arcán és nyakán pattanásokra hasonlító pöttyök keletkeztek?

Figyelt kérdés
Mikor a korházban voltunk,akkor is volt már 1-2,akkor azt mondták,hogy zsíros a tejem azért,de mikor hazajöttünk,akkor egy hétre elmúl,most meg 2-3 napja újra előjött,de már a két pofikála,homloka teli van vele és a nyakán is elkezdett.Mitől lehet ez és mivel kezeljem?Kamillat teával próbáltam ,de eddig nem túl látványos a hatás
2009. ápr. 27. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én kislányom is allergiás volt a tejemre, nekem azt mondták ne egyek kakaót, csokit. De ettem mindent, kb 2-3 hétig volt pöttyös, utána áttértünk fele részben tápszerre, onnantól szép volt a bőre. Lehet olyasmire allergiás a tejen keresztül, amit te eszel de ezt nehéz kikísérletezni. És attól is, ha melege van.
2009. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
piros és fehér a közepe? sok babán kijönn csak találgatnak tejtöl v. a hormonok mindig máshol jött ki az arcán nem csináltam vele semmit 1-2 hét és nálunk el mult.
2009. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tejallergia lesz sztem is. Nekünk is volt, 2-3 hét alatt múlt el.


A kamilla nem sokat fog használni, a bőrét viszont kiszárítja :(

2009. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hetes, 4 hetes kora óta vannak ezek a tejkiütések az arcán. A dokinénink bojtorjánteát ajánlott, és azt mondta, amit itt a többiek, hogy elmúlik, mivel egyszerű tejkiütés. Nos, nekünk nm múlt el. Továbbterjedt a nyakra, fejre, mellkasra majd szinte az egész testre. utánaolvastam, hogy ezekből az ártalmatlan tejkiütésekből csecsemőekcéma is kialakulhat. Újra megmutattuk a dokinéninek, aki egy marha zsíros testápolót írt ki rá, amitől a bőre begyulladt, egy másik dokinéni (szolgálatos orvos, mert hétvégén történt) pedig kalciumos kenőcsöt adott rá, mitől még jobban begyulladt és olyan lett szegény kislányom arca, hogy szinte sírtam, ha ránéztem. Másnap készültünk azonnal reggel a bőrorvoshoz. A szomszédasszonyunk meglátta, és ajánlott egy krémet, amit a patikában meg is vettem. A szomszédasszony ekcémás, és óva intett a bőrorvos kenőcseitől, mert azok többnyire szeteroidos szerek. Nagyon féltem, de de mégis bekentem vele a kislányomat. Ma reggelre 5O százalékkal lett jobb a bőre, ma estére már 8O százalékra, és most is bekentem elalvás előtt. Utánanéztem a neten, nagyon sokan használják és dicsérik. Vény nélkül kiváltható, olcsó szocis kenőcs. Kegyetlenül büdös, de fantasztikus hatása van. Amit a gyermekem bőrével művelt, az egy CSODA! Szlovákiában élek, nem tudom a nevét magyarul, de ha átjöttök, vegyetek, mert nagyon jó általában a problémás, aknés, dermatitiszes bőrre. A szlovák neve: Holtov krém. A neten a szlovák és a cseh oldalakon, fórumokon végtelenül dicsérik és ehhez már én is csak csatlakozni tudok. Ha nem múlik a tejkiütés csak terjed és van rá módod, szerezd be, hidd el, segít.
2009. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nem mentünk bőrorvoshoz, egyelőre. Remélem, nem lett félreérthető, amit írtam: ez a krém nem szteroidos, vény nélkül kapható.
2009. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én babámon is ezek a pöttyök voltak nekünk azt mondták, hogy ez a tejfehérje kicsapodás.
2009. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
amiről ti beszéltek az néhány,vagy sok(5-10/cm2) pöttyöt okoz?mert ha sok akkor kevésbé aggódok,de ha kevés,akkor van egy sejtésem hogy ugyan az lehet a babámmal mint ami a szlováliai válaszolóénak
2009. ápr. 28. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, a szlovákiai vagyok. Nekünk is sok volt az arcocskáján. Mára már elmúlt attól a krémtől, amit írtam. Vasárnap este tettem rá először, most még egy picit hámlik itt-ott, ahol nagyon kérges volt, de alatta már nagyon szép puha a bőr. Csak este kenem vele, még ma, talán holnap is bekenem. Semmit, csak olivaolajat teszek a fürdővizébe és csak rövid ideig fürdetem. Jobbulást Nektek! Légyszi, írd meg, hogy mi segített, köszi! Ja, és ajánélották nekem tegnap az aloés propoliszos krémet is.
2009. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még nem voltam a gyógyszertárba megkérdezni azt a krémet amit írtál,de el fogok menni az bizti.Ma volt nálunk a védőnő és ő ajánlott egy krémet,amiből mi az itteni kórházakban reklámtermékként is kaptunk,már mások is dícsérték:Sudocrem,most este pancsi után ezzel bekentem,majd kiderül milyen hatása lesz,az állaga alapján tényleg minőségi,de mégha használ is ez,attól még rákérdezek arra is amit te ajánlottál.Egyébként a védőnő is azt mondta hogy csak sima tejkiütés,zsíros a tejem és ne aggódjak,majd kiderül hogy mi lesz belőle...

majd még írok hogy mi lett a végeredmény

2009. ápr. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!