Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Váladékozó szemre mi jó?

Váladékozó szemre mi jó?

Figyelt kérdés
A doktornő azt mondta, hogy vizes vattával törölgessem. De ma délután óta már egyre erősebben váladékozik a kicsi szeme. Úgy vélem, hogy ez a vizes vattás dolog már nem elég. Hétfőn hívom majd ez ügyben a dokinőt, de addig tudok tenni valamit, hogy enyhítsem?
2011. okt. 1. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi is ilyen cipőben jártunk, ha el van záródva a könnycsatornája, túl sokat nem tehetsz. Én langyos kamillás teával is törölgettem + az anyatej átmenetileg megszüntette a váladékozást. A kislányunknak csak részleges elzáródás volt, de az átmosás mellett döntöttünk a férjemmel, mivel idősebb korban már csak altatásban tudják végezni.
2011. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én töröltem át kamillával, aztán melegvizes vattával, majd a védőnő tanácsára anyetejjel is. a lányom is kapott rá cseppeket, de nem használt. azt hiszem olyan 2 hónapos korára szűnt meg a váladékozás.
2011. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Uhh, olyan sokára? Hát remélem, hogy nem kell átfújni neki. Valahogy azt nem szeretném. Akkor rendületlenül törölgetem. Hátha magától elmúlik.
2011. okt. 1. 21:49
 4/12 Disi ***** válasza:
Szia! Mi is küzdöttünk ezzel jó darabig. Én csak az anyatejet próbáltam először, de nem szűntette meg, ezért végül írt fel a dokibácsink szemcseppet. Engem is rémisztgettek ezzel a könnycsatorna elzáródással, de szerencsére nem az volt vagy csak részleges. Nem szívesen tettem volna ki annak a tortúrának a babámat.
2011. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az a lényeg hogy mindig dobd el a vattát egy törlés után! soha ne töröld át a szemet pláne nem a másikat vele. Meg kell nézni az orrát is, nem e szörcsög mert attól is visszafertőződhet. minket is rémisztgetett a védőnő a mosatással. 6 hetesen a szemészeten is kaptunk rá cseppett...de tényleg az idő gyógyította meg :)
2011. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na!Először is ne ijedj meg,engem is megijesztett a doki az átfújással,ott helyben rosszul is lettem.A fiamnak hetekig be volt gyulladva,sárga váladék volt benne,kamillával mosogattam,de nem volt jó,ciloxant írt fel az orvos.Azt mondta h folyamatosan használjam míg váladékozik meg piros.Hűtőben tárolva 4 hét után is fel lehet használni.Azt mondta még h ha megszűnt,de kiújult,akkor megint használjam a cseppeket.Ez ilyen piciknél még előfordul,a gáz akkor van ha 5-6 hónapos korára sem szűnik meg,akkor átjárhatóvá kell tenni.Én is hetekig kezeltem,de már meggyógyult!Nyugi,csak írass fel szemcseppet,mert a kamilla kevés lesz.(az anyatejen hüledezek,én nem cseppentenék tejet a szembe,az olyan...abszurd.oké h immunanyagok vannak benne,de hát mégiscsak tej,ami bomlik,poshad.)de attól még lehet h hatásos.
2011. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én dokinénim és a szemész is egybehangzóan azt mondták, hogy "csak kamillával ne!"

Forralt vizes vattával, mindig kívülről befelé kell törölni, és a két szemet nem szabad ugyanazzal valóban!


Ha nem javul, jön majd az antibiotikumos szemcsepp. Egyik gyerekemnek egészen pici korában már kellett, nem nyílt ki a szeme, mert összetapadt a sárgás-zöldes cucctól. De a Tobrex szépen megoldotta. Ez egy antibiotikumos szemcsepp, végig kell csöpögtetni akkor is, amikor már nincs semmi tünet.

Ha fertőzés okozta, akkor könnycsatorna elzáródáshoz ennek nincs köze. De erre van a doki, hogy megállapítsa...

Jobbulást!

2011. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 2.5hónapos koráig vártam, hogy megszűnjön magától. Aztán egyik reggel nem tudta kinyitni a szemét. Na ekkor irattam szemcseppet amit 1 hétig kellett használni és most már 1 hete minden rendben van. Remélem így is marad!
2011. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a 2.naptól kezdve minden nap váladékozott,folyamatosan alvás után össze volt ragadva,elmentünk szemészetre és azt mondták,h napi 5* porszívózzuk és 1 hét alatt elmúlt neki.(2hónaposan nézettük meg)azóta sem jött vissza.ma már csak akkor porszívózzuk,ha szörcsög. a vákum számít,nem az,h jöjjön valami az orrából.
2011. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kamillát miért nem javasolják? Hiszen gyulladáscsökkentő, nem?
2011. okt. 2. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!