Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9,5 hós kisfiam bal lába...

9,5 hós kisfiam bal lába rövidebb egy picsit (legalábbis nekem szemre úgy túnik) hétfőn megyünk ortopédiára. Ha tényleg rövidebb akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, nem szeretném ha bármi baja lenne! Volt már ilyen gondja valakinek? Hogy gyógyitható ez a probléma?
2009. máj. 22. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az orvos megállapítja, hogy tényleg rövidebb, akkor is még több oka lehet, ettől a függ a kezelés is. Ha a csípője túl laza (csípőficamra hajlamos), akkor terpeszpelenkázást javasolnak, bár ez ekkora korban már nem tudom, elég-e. De az orvos majd megmondja. Ha a csont rövidebb, azt is lehet korrigálni, pl. húzatással, ezt is inkább az orvostól kérdezd, milyen. Én láttam már mindkét félét, de inkább nem írom le, mert rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában.

Aztán meg ott a lehetőség, hogy nincs is semmi baja a lábának. Drukkolok. (Kisfiam csípőficam-hajlammal született, fél éves koráig terpeszpelenkát hordott, de teljesen rendbejött.)

2009. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tesómnak sajna megmaradt a különbség, 16 éves kora után műtötték. 18cm-vel volt akkorra már rövidebb :( De az első válaszolóval egyet értek, jól kérdezd majd ki a dokit!!!
2009. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

18 cm??? az nagyon sok

rendbejött??

2009. máj. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!