Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezeljem a 3 hetes...

Mivel kezeljem a 3 hetes kisfiam váladékozó szemét?

Figyelt kérdés
Már próbáltunk mindent amit a doki kiírt!Csepp, krém, kamilla tea!Semmi nem használt!Mindig olyan mintha csípás lenne, de a belső zugban letörlés után 5 percel, már váladék van!A jövő héten tudom szemészetre vinni, addigra kaptunk időpontot, de ha nem muszály nem vinném be, mert ott egy szondát vezetnének a könnycsatornájába, és átmosnák, ami cefet fájdalmas!
2010. jún. 25. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Maszírozni kell a könnycsatornát, naponta legalább 8-10alkalommal. A könnycsatorna átmosás nem fájdalmas, csak kellemetlen mert le kell fogni. Lányomnak egy éves korára múlott el ez az egész, és nem kellett átmosni. Havonta vittem szemészetre, kaptunk szemcseppeket is, de a sok maszírozás segített igazán. Nem szabad túl erősen nyomni, csak finoman maszíroni. Az orr és a szem sarkának találkozásánál kell nyomni, lentről felfelé, érzed majd az ujjaddal a csatornát. Először magadon próbáld ki, utána rajta. Orvoshoz mindenképpen vidd el, beszélj a dokival és meglátod mit mond vagy javasol. Ennyi idősen még nem szokták átmosni.
2010. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is elvittem a fiam 6 hósan szemészhez, azt mondta, hogy 1 éves koráig nem mossák át. Viszont most költöztünk, és az új helyen az új doki azt mondta ott is vigyem el, mert ott meg az a szokás, hogy 3 hónapos korukig átmossák. Szóval ez változó.
2010. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kamillát ne használj, mert nagyon szárít és allergizálhat is.
2010. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legújabb felfogás szerint kamillát NEM szabad használni, mert (mint már előttem is írták) szárít, allergizálhat, de leginkább NEM STERIL. Jelenleg a desztilált vizet javasolják (forralj fel vízet, majd hűtsd le), azzal mosogasd át, de minden mosásnál új vattát használj!
2010. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kamillát tényleg ne használj,szárít. Én úgy tudom, hogy 4 hós koráig nem szondázzák át. Ami nekünk segített: 1. szemcsepp 2. Nasivin orrcseppel cseppentés 3. könnycsatorna masszírozás 4. orrszívás 5. szemcsepp, Szigorúan ebben a sorrendben két hétig, de menjetek el a szemészhez.
2010. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyatej! Ha szoptatsz akkor fejjel egy kis anyatejet es azzal torold at a szemet 2-3 ornakent. Mindig friss anyatejjel es egy vatta korongot csak egyszer hasznalj. Nekem ez hozta helyre a kisfiam szemet 3 nap alatt. Az anyatej a legjobb gyogyszer tele van antitestekkel, jobb mint barmilyen csodakrem. En cseppenettem is a kis szemere, nem zavarta. Nekem a vedonom ajanlotta (kulfoldon elek) es tenleg bejott. Jobbulast a babad szemenek!
2010. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anyatej! (mint az előző) csak én simán belecseppentettem

tényleg a legjobb gyógyszer!!

2010. jún. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányomnak is így volt. Próbáltunk mindenféle cseppet, kenőcsöt, anyatejet is, nem múlt. Elmentünk szemészetre, ki kellett mosni a könnycsatornáját. Engem nem engedtek be, a babám bent sírt én kint. Kb. 2 perc volt az egész, mikor kihozták már nem sírt, elaludt. Én is féltem, viszont azóta nem váladékozik a szeme, ez 4 hete volt. Remélem már nem jön vissza. Csak azért írtam le, mert mi is így jártunk és semmi nem volt rá jó! Azt nem tudom mennyire fáj, azt mondják, csak azért sírnak mert lefogják őket. Az tény, hogy amint odaadták nekem már nem sírt, elaludt.
2010. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem mosták át , és nagyon is fájt, ezért nem vinném be!Az anyatejet még nem próbáltam, egy próbát megér!Köszi szépen!
2010. jún. 26. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk azt mondta a szemészeten a doktornő, hogy 1 éves kor körül becsontosodik és akkor már műtét útján lehet átmosni, ami nagyon fájdalmas.
2010. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!