Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos anyatejes babádat,...

15 hónapos anyatejes babádat, akit még soha egy oltás sem viselt meg, milyen mellékhatásai lettek a 15 hónapos kötelező oltástól + prevenártól?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek ettől se volt semmi baja, pedig ugyanígy, együtt kapta. a mellékhatások elvileg 5-12 napon belül jelentkeznek az MMR után, de nálunk semmi nem volt.
2011. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Én fiam is nagy cicifüggő, még most is pedig a napokban volt 17 hónapos! Van, hogy egész nap nem kell neki semmi a cicin kívül. A kérdésedre válaszolva Én is féltem a 15 hós oltástól, mert csak rosszat hallottam róla (láz, orrfolyás, betegség, kiütés...). Szerencsénkre nem lett semmi baja. Előző oltások sem viselték meg. Nekünk már csak a 18 hónapos van hátra, aztán nyugalom!!!!! :D

2011. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a lányomnak soha nem volt védőoltástól semmi baja, kivéve a 15 hós oltást, amikor a 9. napon lázas lett, és 2 napig lázas volt.

De ennek 4 éve, akkor még nem kaptak hozzá prevenart.


a kisfiam eddig minden oltástól lázas volt, a 15 hónapostól is, 2-3 napig, és kiütéses is. De túl vagyunk rajta, szerencsére!

2011. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, mindkettő aktívan szopizott még akkor....de szerintem nincs összefüggés. a gyerek hajlamán múlik.
2011. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a védőnő, figyeljem a 10. napon. Igaza lett, 10. nap estéjére lázas lett, holott azelőtt oltástól még hőemelkedése sem lett. Szomszéd kislánynál 10. napra hőemelkedés+ kiütés.
2011. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 honapos es az egvilagon semelyik oltasnal semmi baja nem volt. Meg be sem lazasodott. Pedig a 15 honapos oltast 13 honaposan kapta meg es egyszerre 3 oltast kapott 1 napon:

3-dik dozist az agyhartya gyuladasra

Elso dozist a mumsz es rubelara

3-dik dozist a pneumococcalra (tudogyuladasra)

Megsem lett semmi baja.

2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
15 hónapos oltást 13 hónaposan? Biztos vagy ebben? Inkább később szoktak oltani, mint 2 hónappal előtte!!!Olyanról már halottam, hogy 1-2 hónappal később kapnak oltást, de hogy előbb arról még nem. Szerintem nemhiába találták ki, hogy melyik hónapban mit kell beadatni!
2011. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem ettől az oltástól, de szerencsére nem lett semmi baja a kisfiamnak tőle. Akkor még ő is szopizott.
2011. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!