Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás? Érvek és...

15 hónapos oltás? Érvek és ellenérvek! Félreértés ne essen, tisztában vagyok vele, h kötelező! DE! Természetesen ennek is utánanéztem. És az esetek többségében valóban minden ok, max láz jelentkezik.

Figyelt kérdés
De megrémisztenek azok az adatok (főleg sok más országban épp ezek miaat már nem kötelező ez az oltás. ), amelyeket az interneten találtam. Arról, hogy mik lehetnek a következmények, és sok személyes történetet is olvastam, olyan emberekét is, akik itt Magyarországon kapták az oltást! Nagyon meghatottak, és ezért is merültek fel bennem aggályok. Mik lehetnek az esetlges hivatalos és egészségügyi következményei annak, ha vki űgy dönt, h nem adatja be a babájának ezt az oltást? És melyek lehet az esetleges eü következményei magától az oltástól?
2011. okt. 2. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnak enyhe hőemelkedése volt és picit pöttyös volt az arca.Pedig magas lázat mondtak.Ne aggódj!
2011. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adatod be, akkor 1. a te gyereked nem lesz immunizált, és mivel rámutattál, hogy máshol nem oltanak, így bármikor elkaphatja (keress rá a kanyarójárványra Franciaországban, és rájössz, hogy az oltás nem a legrosszabb, ami történhet a gyerekkel), 2. rádszáll a gyámhivatal, és jó eséllyel büntetőperre számíthatsz, aminek a végén úgyis köteleznek az oltás beadatására, vagyis csinálsz magadnak egy csomó ideget, és problémát a nagy semmi miatt.

3. a kicsi semmilyen közösségbe nem mehet, mert hiányzó kötelező oltással sehová nem veszik be.


Nálunk pl. az égvilágon semmilyen mellékhatása nem volt az oltásnak.


Ha nagyon aggódsz, akkor ne kiragadott történetek alapján dönts, hidd el, mondjuk egy kanyaró mellékhatásaként sokkal durvábbakat is hallhatsz, és nem mellesleg számszakilag is több komplikációja van a betegségnek, mint az oltásnak.


Keress fel egy infektológust, és vele konzultálj az oltásról, majd elmondja a lényeget. Ő abszolút kompetens szakember.

2011. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletezett véleményt! Van benne vmi, az biztos. Nem is vagyok a végletek embere, csak ezek komoly dolgok, és nem igazán vagyok jártas a témában. Köszönöm még egyszer!
2011. okt. 2. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Rémtörténetek" mindennel kapcsolatban vannak, ezért felesleges ezen parázni. Gondolod, hogyha tényleg olyan veszélyes lenne, akkor kötelező lenne a beadatása? Más országokkal meg ne törődj, pl. Angliában d-vitamin adás sincs a kicsiknek, pedig ott sem süt többet a nap, mint itt, sőt! Nem biztos, hogy az a jobb, mégha bizonyos szempontokból fejlettebb a miénknél. A kötelező oltás beadásának elmulasztásával járó következményeket jól leírta az előttem válaszoló.

Nálunk sem volt semmilyen mellékhatása a 15 hónapos oltásnak. Se láz, még hőemelkedés sem, és kiütés sem.

2011. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszolónak tökéletes igaza van. mivel kötelező a babád így is úgy is meg fogja kapni. csak még csinálsz magadnak egy jó kis procedúrát.

persze van veszélye az oltásnak, de a hiánya sokkal több veszéllyel jár.

enyém átesett a rubeolán, ne tudd meg... :(

2011. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtan.

A mi helyzetünkben leginkább a kiütésektől való félelem aggaszt. Mert még az első védőoltások után "kipattogzot" a kisfiam válla-keze. És nem múlt el még most sem. A gyerekorvos és sok más szerint ez a meleg miatt van. Hiába mondtam, hogy bár a melegre jobban kijönnek rajta, erősödnek, de a nagy hidegben is jelen vannak, csak összehúzódnak, pattanásszerűek lesznek. Félek, hogy ez még jobban rontana ezen... :-S

2011. okt. 2. 13:28
 7/8 A kérdező kommentje:
kipattogzott
2011. okt. 2. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el bőrgyógyászhoz, aki a kipattogzást, kiütést jobban felismeri, hogy mi okozza.
2011. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!