Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hósotok épít, tehát tesz...

10 hósotok épít, tehát tesz kockákat egymásra, vagy egymás mellé, pakol vödörbe befelé, próbál kanállal enni?

Figyelt kérdés
Mert a védőnő ezeket keresi rajtunk és ma másodszor akarta vizsgálatra küldeni, szerintem egészséges, átlagosan fejlődő lányomat...
2010. aug. 12. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az én éppen ma 10 hósom sem csodagyerek, nem, nem csinálja ezeket! Kipakolni kipakol ezerszer is a szekrényből, játékos vödörből, viszont bele nem tesz semmit. Kanállal sem eszik, csak az én kezemből tépi ki minden evéskor. Nyugi, szerintem nincs velük semmi baj. A védőnőnek meg mondjad, hogy ezeket már rég tudja! :)
2010. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen egészséges, normálisan fejlődő 16 hónapos babám, még csak dobálja a kockákat! Épít??? Hát nagyon h.lye a védőnőd!

Kanállal sem eszik önállóan a babám! Még ráér!

10 hósan kellene ennie kanállal? Meg áll az eszem!!

2010. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy próbálni kéne, de akkor csak repül a kanál és a tányér is, mert az mókás. Az okos könyv is írja, hogy tegyen nagy kockákat egymás mellé és egymásra, de én is úgy döntöttem, hogy nem szuper bébi, csak normális. Csak eddig mindíg számíthattam a védőnőnkre és ezért vagyok bizonytalan.
2010. aug. 12. 21:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én 1-éves fiam sem csinálja ezeket! A kockákat csak egymáshoz ütögeti meg dobálja egyenlőre. Ne hallgass a védőnőre!
2010. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Építeni épített a fiam,akkora tornyokat mint ő maga,de kanállal még csak most eszik szépen 16 hónaposan.
2010. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pont a férjem állított azzal haza tegnap, hogy a munkatársai (a "szuperanyukák") közölték vele, hogy tanítsuk a gyereket visszapakolni a ládájába, hogy tudja, hol a helye játékoknak, az én férjem meg kiröhögte őket, hogy majd azt mi tudjuk mit mikor tanítsunk. A kisfiam 10.5 hónapos, én már annak örülök, hogy iszik pohárból és hogy kapaszkodva lépeget. Méghogy kanalazni, megáll az eszem!:):D

A mi védőnőnk szerencsére nem ilyen követelőző. Nálunk is csak a kipakolás, megy, a visszapakolás szerintem még ráér, mi már annak is örülünk ha megtalálja azt amit éppen mondunk neki, azt is akkor, ha éppen kedve van hozzá. Én nem értem, hogy mennyi mindent követelnek a mai babáktól/gyerekektől! Itt az oviban például egy nagycsoportosnak minimum 100-ig kell tudni számolni 8amit mi annak idején 3. osztályban tanultunk)

És mégis milyen vizsgálatra gondolt a védőnőd??

2010. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

A vedönöd egy h.lye p.csa. Mar bocs. A konstrualo jatekok 2 eves korban vagy az utan kezdödnek. Addig max lerombolja az altalad epitett tornyokat. A kanallal evest valoban probalgatnia kellene, de ugy ahogy leirtad, üti vele az etelt es ledobja, ennyi.A kipakolas-bepakolas temat azt valoban 1 eves kor körül kezdik a babak. Szoval meg azzal sem vagytok elkesve. Nyugi. Szerintem is mond azt neki, hogy mar csinalja es akkor beken hagy.

Az en vedönöm pl a jo kemenytalpu cipöt javasolta a kisfiamra, mert 10 honaposan mar önalloan jart, es azert hogy edzödjön a talpa, ugyanekkor hagytuk abba a szopit erre elküldött orvoshoz hogy irassak neki tapszert :S En meg csak raneztem es megkerdeztem töle, hogy de ugye ezeket a marhasagokat nem gondolod komolyan? Azota csak finoman erdeklödik. Amugy jo tanacsot en eddig csak 1 vedönötöl kaptam, az sem az en vedönöm volt:( sajnos.

2010. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Fú! Elengedtem a fülem mellett, de valami neurológiát emleget....
2010. aug. 12. 22:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Még csak most kezdi a kisfiam visszarakni a helyükre a levett, elmozdított dolgokat. Ma pl. lenyúlt a pelenkázóról egy ásványvizes palack kupakját, és emelte a szájához. Mondtam neki rögtön, hogy Boci, nem veszed a szádba, ugye? És azonnal letett a szándékáról, és rá akarta tenni a flakon tetejére. Azt hittem, megzabálom. :)

Pár napja kezdte, hogy a formabedobóba dobálja a formákat (egy-kettő véletlenül belemegy), ha megmutatom neki, hogy hova kell. A vödörből kipakolja az építő kockákat, egyet-egyet vissza is tesz, ha mondom neki. Két napja az építő toronyra rárakja a színes karikákat (persze nem sorrendben, és nem mindig sikerül, általában fognom kell neki a torony közepét.

De hogy építsen, meg egymás mellé rakosgasson dolgokat? ÁÁÁááááh... Inkább csak csapkod.

A kajáról már nem is beszélek, nem merek a kezébe adni kanalat, mert szerintem még a plafonon is kaja lenne.


Szerintem nyomtasd ki a válaszokat, és mutasd meg a védőnőnek. :)

2010. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 10 hónaposan ezekből a vödörbe bepakolást csinálta, valszeg azért, mert általában akkor csináltam rendet, amikor befejezte a játékot, és még ott volt. Kanállal betalált a szájába, de csak kaja nélkül. Kockákat eszében sem volt egymásra rakni, mindent dobált a földhöz. :)
2010. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!