Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan, hogy nem...

Volt már olyan, hogy nem birtátok tovább-és feladtátok, vagy lazitottatok nevelési elveiteken?

Figyelt kérdés
pl ilyenre gondolok,h ha éjjel 2 órát sir,akkor beraktátok magatokhoz,még,ha meg is fogadtátok,h nem teszitek.persze nem arra gondolok,h kivel alszik együtt a baba,csak,h ha már nem birtátok,akkor feladtátok,vagy kitartottatok? vagy egy jó nagy kiadós hiszti után felveszitek,vagy ott hagyjátok,mig meg nem nyugszik?
2009. ápr. 28. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Pont pár napja vannak gondok az éjszakai alvással. Eddig egyedül aludt a kiságyában a kisfiam, de 3 napja szopi után nem alszik vissza, keservesen sír. 7 percig bírtam. Addig nekem is potyogtak a könnyeim, folyt a tejem a cicimből, aztán odamentem, kivettem, abban a pillanatban elhalgatott, és velem aludt. 2. nap már nem hagytuk sírni, azonnal kivettem. Nem tudom mi lesz így, mert a párom kiszorult a szobából. De annyira szívszorítóan sír:(( Fogalmam sincs mi lenne a helyes, de az ösztönöm azt súgja, hogy most valamiért szüksége van rám.

Ugyanez van a hisztivel. Inkább cicire teszem és ott megnyugszik. Volt, hogy nem vettem fel, ekkor órákig szipogott még álmában is. Nincs szívem ezt csinálni Vele. Szóval nem tartok ki az elveimmel.

2009. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk ugyan az volt a helyzet van mint az elözönél.

Velem a babám hajnaltól alszik.Igaz ö már 15 hónapos.

eddíg éjjel mindíg szopizott,viszont már belefáradtam a 15 hónapja tartó 3-5x-i ébrede´sekbe.

Tegnaptól nem kap éjjel szopizni,csak este alva´s elött.Èn ezt tartani is fogom.Már elég nagy a lányom,hogy e´jjel ne egyen..Ki veszem öt a karomba de nem kap cicit.

Már volt egy pa´r dolog amiben feladtam mert nem bírtam hallgatni a sírása´t.

Viszont most nem fogom!!!!

Ez erös elhatározás.Ráadásul a lányom most csak tényleg hisztizik a ciciért...

2009. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én kitartok az elveim mellett és meg is van az eredménye:egyedül játszik 4 hónapos fiam, nem hisztizik, éjszaka alszik, szabályos időközönként eszik.Az alvásra szoktatás úgy ment eleinte, hogy akár 1 órán keresztül is üvöltött.De 1-2 nap alatt megszokta, hogy 1 órával később kap enni és aludt rendesen.Lehet,hogy mások azt gondolják, hogy milyen anya vagyok én, hogy nem veszem fel a gyereket minden apróságért.De nagyon sokan panaszkodnak, hogy a gyerekük nagyobb korában nincs el egyedül, mindig rajtuk lóg és nincs idejük semmire.Hát az én gyerekem nagyon jól érzi magát egyedül a játékaival és amúgy nagyon vidám, mosolygós.Lehet lepontozni.
2009. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincs lepontozás...legalábbis én nem .én is igy csinálom általában-de vannak biztosan nehezebben kezelhető helyzetek.és lágyabb szivű szülők is.néha sajnos a könnyebb megoldást választjuk-és nem mindig könnyű tartani magunkat...
2009. ápr. 28. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Egy kisbaba ha kitartóan sír akkor valami baja van.Szerintem pont a sírni hagyás az egyszerűbb megoldás és menekülés a probléma megoldása elől.Lehet hogy csak egyedül érzi magát v.csak a hasa v.a foga fáj stb.Ilyenkor szüksége van az anyukájára.Én nem hagyom sírni.
2009. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!