Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás tapasztalatok?

Babaúszás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, nem tudom eldönteni, vigyem-e vagy sem. Mennyire megrázkódtató nekik a víz alá bukás? Búvár reflex már nem olyan erős, úgy tudom. Klór nem árt? Szemének? Bőrének? Fülébe mehet a víz. Ugyanakkor tudom, hogy a mozgásfejlődéshez nagyon jó.
2011. okt. 4. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak ajánlani tudom, és valahogy mindig éreztem, hogy erre van a lányomnak szüksége, de csak most, egy éves kora után jutottunk el.Ő hypoton, fél éves kora óta vittem Dévény tornára, sajnos csak havonta egyszer, mert nem volt előbb időpont.Eddig kétszer voltunk, és nem nyomta még a víz alá.Ami zavaró, hogy előtte is, utána is le kell zuhanyozni a gyerekkel.Félek, hogy elcsúszok, a másik, hogy fogom a gyereket, a másik kezemmel meg próbálom beállítani a víz hőmérsékletét.Na, akkor sírt egy párszor, ha túl meleg, vagy hideg volt.De maga a babaúszás egy élvezet, még nekem is!Már megismeri a babákat, élvezettel pancsol, és én is ismerkedek anyukákkal.Fél óra egy foglalkozás, közben a nő végig gagyog a babáknak, folyamatosan mondókázik.Vannak játékok a vízben.Hasaltatjuk őket, háton visszük őket, dobáljuk fel a levegőbe stb.Nem túl meleg a víz, de a kislányom nem panaszkodott.Most az a házi feladat, hogy este fürdetésnél egy fél pohár vízzel le kell öntenem a kis fejét.Azért, hogy szokjon hozzá, hogy ilyenkor nem vesz levegőt.Legközelebb ha megyünk, akkor már a nő fogja lelocsolni, és ha már megszokta, csak utána meríti le, a sokadik alkalom után.Azt hiszem, 5 hónapos kor körül szűnik meg a búvárreflex.Ami a legjobb az egészben, hogy lányom mozgása az első babaúszás után úgy beindult, hogy aznap már feltérdelt, másnap már mindenhol feltérdelt, térdelve játszott, pakolt a fiókból, rá 2 nappal pedig kapaszkodva felállt.Előtte csak forgott, kúszott, és mászni kezdett.Most meg úgy mászik, hogy alig érem utol, mászik, mint a golyó.Egyetlen babaúszás nagyobb hatással volt rá, mint az összes torna, és itt nem sír.Én csak ajánlani tudom.És nem pirosodott be a szeme, nem fázott meg.Annyi, hogy utána glicerines krémmel mindig bekenem, hogy ne szárítsa ki a bőrét a víz.És sapkában jövünk haza, bár szárazra törlöm a haját, azért vigyázni kell, mert már hűvösebb van.Nagyon jókat alszik, és eszik utána.Szóval csak pozitív tapasztalatom van.
2011. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En is csak ajanlani tudom. A kislanyomat 6 honapos koratol jaratjuk uszni. Es imadja a vizet. Egyaltalan nem zavarja a viz ala bukas. Most mar 2 eves. Az ugralasnal mindig o az elso aki a vizbe ugrik. Visszuk uszni magunkkal is igaz karuszoval imad lebegni a vizen es jo a vizfekvese igaz ahogy irtam karuszoval. En anno usztam versenyszeruen imadom a vizet, es ugy nez ki a kislanyom orokolte ezt tolem. Egy percig sem bantam meg h elkezdtuk uszni jaratni. Ha lesz kisteso vele sem fogunk maskepp donteni.
2011. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Még annyit, hogy nem azonnal nyomják le őket a víz alá.Hallottam már ilyet is, de általában megtanítják a nagyobb babáknak, hogy ne vegyenek a víz alatt levegőt.A kisebb babákat, akik már régebb óta jártak, a fél óra alatt 3-szor nyomta le, de egyik sem sírt, pedig 5-6 hónaposak.Sok minden múlik azon, hogy ki tartja.És elkerülhetetlen, hogy néha belekortyoljon a vízbe, de nem lesz tőle semmi baja.
2011. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos kora óta járunk. Kb. a 3. alkalom után mentünk először a víz alá. Fülbemenés orvoslására ott a fülpálcika, én mindíg viszek, pedig már másfél éves a fiam. A víz nem klóros, a babaúszásra való medencéket jobb helyeken mással tisztítják, nem klórral. És különben is nem fontos a búvárreflex fenntartása, attól még megtanul úszni, jó lesz a közérzete és a mozgásfejlődésnek is jó. Függetlenül a búvárreflextől.
2011. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, csak ajánlani tudom. Mi a fiam 7 hónapos korában kezdtük. Most 10 hónapos, imádja. Neki is élmény, nekünk is együtt a család és jól érezzük magunkat. Amikor elkezdtünk járni csak a hasáról fordult át a hátára. Két héttel később fordult vissza is, azóta pedig kúszik, mászik, ül, áll, kapaszkodva lépeget és lépcsőzik. Nyilván nem tudom, hogy úszás nélkül mikor csinálta volna ezeket meg, de azért érdekes, hogy rohamosan elkezdődött neki a mozgásfejlődése.
2011. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem is nagyon jo dolog a babauszäs. Mi 4 honaposan kezdtük el neki meg meg´volt a buvärreflexe, le lehetett meriteni viz alä, Viszont nälunk nem volt muszäly minden babänak lemerülni csak aki szerette volna csinältatni a babäjäval. 4ho - 1 eves korig voltak a gyerekek egy csoportban. Itt is enekeltünk, mondokäztunk nekik, uszäs közben voltak feladatok nekik. Soha nem lett baja a börenek,szemenek, fülenek a viztöl, uszäs utän letusoltunk. Tenleg csak ajänlani tudom. Most 1 eves a babäm kis örökmozgo, nyäron szünetelt a babauszäs de oktobertöl ujra järni fogunk. Az meg csak plussz a dologban hogy ugy elfärad, az uszästol utäna alszik mint a bunda:)
2011. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok a megnyugtató válaszokat, azt hiszem, belevágunk:)
2011. okt. 4. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Sajnos van negatív tapasztalatom is.Az egy éves lányom a 2. úszás után összeszedett egy gombás fertőzést..ilyen kicsi, és máris kenegethetem neki.Ez van akkor, amikor egy medence van, és aqua fitnesst, vízi tornát, meg még ki tudja mit tartanak benne, és hogy milyen sűrűn cserélik a vizet.A saját szememmel láttam, hogy 10 perccel a 2 csoport baba előtt egy 60 év körüli pasas áztatta benne magát..Én meg vihettem a gyerekorvoshoz szegénykét.Már lassan meggyógyul, de úszás előtt és után is be fogom kenni neki Canestennel, nehogy megint elkapja.
2011. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!