Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mikor kezdett el...

Babátok mikor kezdett el hallgatni a nevére?

Figyelt kérdés

Kislányom 5,5 hónapos és ma voltunk vele a neurológián. A rendelőben egy táblázat ki volt függesztve, amelyben az állt, hogy 20 hetes (tehát 5 hónapos) babának már hallgatni kell a nevére. Eléggé meglepődtem ezen és rá is kérdeztem a (jóhírű) doktornőnél és azt felelte, hogy igen neki már kellene hallgatnia a nevére.

Ti mit tapasztaltatok (egészségesen fejlődő babánál)?


2011. okt. 4. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez neveléstől is függ. Ha keveset szólítjátok a nevén akkor ne csodálkozzatok hogy nem hallgat rá, tehát folyamatosan kell neki ezt mondogatni és előbb utóbb hallgatni fog rá :)
2011. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az enyém 6 hónapos, de egy csomó beceneve van. Így elég nehéz is elvárni, hogy hallgasson a nevére, melyikre?
2011. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 9,5 hónapos, nem régen vettem észre, hogy hallgat a nevére. Mi pedig nagyon sokat szólítjuk a nevén.
2011. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom olyan 5 hónapos lehetett, amikor először felfigyelt a nevére. De szerintem babája válogatja, a barátnőm lánya 9 hónapos, és nem nagyon figyel a nevére.
2011. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi sokat szólítjuk a nevén csak "sajnos" sok beceneve van, lehet hogy ez megkavarja. De ezentúl odafigyelünk rá, hogy ugyanazon a néven hívjuk őt.
2011. okt. 4. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Fiam 5 - 5,5 hónaposan figyelt a nevére és a becenevére is.
2011. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam egy hét múlva lesz 7 hónapos, nem olyan régen kezdett figyelni a nevére. Nem mindig figyel, csak néha. Mivel az apja nevét kapta, ezért általában becézzük a nevét, arra hallgat, de teljes alakban mondva nem figyelt oda. Bezzeg mikor pár napja az apjának szóltam, hogy "Arnold", akkor meg odafigyelt a gyerek!:D
2013. aug. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!