Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 6 hónapos baba miért...

Lassan 6 hónapos baba miért nem ehet még joghurtot?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja tápszeres, eszik gyümiket: alma-őszibarack-banán-szilva, zöldségeket: sütőtök- répa-burgonya-cukkini, és kóstolt már számos üveges bébiételt, amiben pl. husi is van (4-5 hósaknak valót).


Activia natúr nagyon bejött neki kóstolásra, egyenesen imádja, de nem merek neki nagyobb adagot adni, rendszeresen, mert mindenhol azt hallom, nem kéne. De miért??


2011. okt. 4. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
a tejtermékeket később ajánlott bevezetni, 8-10 hós korban, tejet csak 12 hós kor után ajánlják. És az aktivia abszolut nem ajánlott gyerekeknek, a honlapjukon is fent van hogy 2 éves kor alatt nem kéne adni. Ha már joghurtot adsz neki, valami gyerekeknek valót vegyél.
2011. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
31%
Ha nincs tőle baja, akkor adhatsz neki, de csak fokozatosan növelve az adagot. Azért nem ajánlják, mert az immunrendszere, ill. a tápcsatornában az egészséges baktériumflóra még nem alakult ki, ezért ha tejterméket adsz neki, akkor könnyebben kap el betegségeket, ill. esetleg hasmenése lesz.
2011. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Mert talán semmit sem kellene siettetni. Mindennek megvan a maga ideje, kb. akkortól képes a pici szervezete feldolgozni. Annyi mindent adhatsz neki, miért akarsz sietni, hisz még pici. Különben is Activiát maga a készítő sem ajánlja 2 éves kor alatt a benne levő bifidusz miatt...

Persze, a te gyereked, azt csinálsz, amit jónak látsz. De egy fél éves babának még nincs szüksége joghurtra, sem más tehéntejfélére. Sajnos a túl korai tejtermék adás akár komoly allergiát, ekcémát is kiválthat.

2011. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem akarom siettetni, sok félét adok neki így is, csak sajnos a tápszert annyira nem szereti (többfélét kipróbáltunk már), így próbálok néha trükközni, hogyan legyen meg mégis a napi 0,5 L tejalapú kajája.


A por-alakú rizspépek, tejpépek és társai - hát nem tudom, nekem olyan mű-kajáknak tűnnek.

2011. okt. 4. 11:52
 5/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy most, közvetlenül az első néhány alkalom után nem lett baja tőle, semmit nem jelent. a férjemnél 40 éves korában diagnosztizáltak csupán tehéntejallergiát. Addig senkinek nem jutott eszébe, hogy ezt is megnézzék, mi okozza a különféle panaszait... 2 hónaposan már feles tejet kapott..
2011. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Semmivel se műbbek, mint a tápszer.Ezek különféle gabonapelyhekkel dúsított tápszerek instant formában, azaz vízelvonással tartósítva.
2011. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én adtam tejpépet gyümölccsel keverve. Nálunk is harc ment hogy megegye a tápszert, sokat kipróbáltunk, és végül a vaníliás lett a nyerő.

Vannak babajoghurtok is, talán a milupának.

2011. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

tejcukor lebontása nagyon nehéz egy baba számára. legtöbb gyermek képtelen 2 éves koráig megemészteni, hány, hasmenése lesz töle vagy egyszerüen hasa fáj töle. Az ilyen gyerekeknél 2 éves korig nem szabad adni.

8 hós kortól el lehet kezdeni kostolgatni joghurtot ami 1 kanal joghurt a többi gyümölcs, és kb 12 hós kórtol már megehet egy egész joghurtot, de a tejterméket nagyon nagyon ovatosan kell adagolni.


a gyomor, bél nyálkahártyája nincs még kiépülve hiányoznak a tejhez szükséges baktériumok a gyomorból, így egyben jön ki belöle.


az aktíviát azért sme adnék még egy nagyobb gyerkenek mert az baktériummal érlelet amire meg föleg nincs a baba gyomra felkészülve.


ha tönkre teszed a gyomor, bél nyálkahártyáját az nem biztos hogy most fog érzödni hanem mondjuk 16 évesen nem tud egy pohár tejet meginni mert 5 perc múlva fosik töle.

2011. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Bocsi sz OFF-ért!

Miért nem lehet adni activiát? Én ezt eddig nem is tudtam mindig ilyet adok a 11 hósomnak.

Akkor most rosszat csináltam?

Bifidusz van a Beba pro-ban is!

2011. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
danon oldalára felmész, ott is írák, hogy aktiviat 1 éves kor alatt nem szabad adni
2011. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!