Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől koszmósodhat 1 évesem...

Mitől koszmósodhat 1 évesem fejbőre? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Soha nem volt ilyen gondunk, ma mégis láttam, hogy száraz a fejbőre és kezd koszmósodni. Még csak kialakulóban van, szeretném megelőzni, hogy teljesen kialakuljon. Mit ajánlotok rá?
2011. okt. 4. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni rá sampont, "Babé" a neve, irtó drága de állítólag jó.

Nekünk a dokinéni egy gyógyszertárban kikeverendő prednizolonos krémet írt fel, azzal hetente egyszer kell bedörgölni a fejbőrét a problémás részen, pár óra múlva meg hajat mosni. 2-3 alkalom után szépen elmúlik, hónapokig elő sem jön.

2011. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az első kérdésedre nem válaszoltam. Szerintem a hosszabb hajú babáknak jobban koszmósodik, nem tud úgy szellőzni, mint a kopaszkáknak. Érdemes néha babaolajos körömkefével megdörgölni, az is lazítja a cuccost a fejbőrén. Meg én még azt tapasztaltam, hogy ha sokat van poros helyen a gyerkőc, akkor sokkal jobban koszmósodik (mi pl lakásfelújításban vagyunk, falbontás, építés, vakolás, betonozás, állandóan az apjának "segít" a gyerek, ott van a porban-koszban órákig. 16 hónapos).
2011. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Frezyderm Baby koszmó elleni olajat használunk, és nagyon bevált. Próbáltuk babaolajjal, napraforgó olajjal, minden félével, de nem sikerült maradéktalanul eltüntetni. Sajnos borzasztó drága.:( De a Beba-nak is van koszmóra való termékcsaládja, azt is meg lehet próbálni.
2011. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni. Még nem pikkelyesedik, csak látszik, hogy száraz. Ő a kopaszka kategóriába tartozik :D Hátul már nagy haja van, de elől semmi. :)
2011. okt. 4. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem olajoztam, hanem csak simán megmostam samponnal (Johnson's), minden nap, amíg láttam rajta. Eltűnt.
2011. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a babé sampon vált be, gyógyszertárban kapható (kb. 2500 ft), de fél évig elegendő. Én akkor is azt használtam neki mikor már elmúlt, csak akkor nem minden nap, csak hetente 1x.
2011. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak csak olyan 2-3 hós korában koszmósodott a fejbőre, de nekünk azt tanácsolta a védőnő, hogy fürdés előtt olyan 20 perccel kenjem be kis babaolajjal, az fellazítja, aztán ugye fürdéskor mossam le. Használt, pár nap után eltűnt. Szóval nem kellett semmi drága kencefice, csak babaolaj, az meg úgy is volt otthon.
2011. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 4. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is frei koszmó olaj vált be.

Vattát itattam át, azzal kentem be többször a gyereke fejét, majd megmostuk samponnal és szépen lehozta a koszmót.

2011. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!