Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha koszmós lett a babám...

Ha koszmós lett a babám fejbőre (10 hetes), akkor ez mostmár hosszú ideig fog tartani vagy ha sikerül eltávolítani, akkor megszabadultunk tőle?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az én babámnak2x volt de lehet hogy 3x. a védönö mondta hogy többször mossam és hajmosás elött böven olajozzam be tucsakosan és a körmömmel vakargassam hajmosás közben, 3 nap alatt helyrejött. nem fáj nekik.
2011. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kenegesd gyógyszertári babaolajjal minden fürdés előtt, utána jól mosd le vízzel a kis fejéről, és el fog múlni.
2011. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vegyél Babé sampont gyógyszertárban, direkt erre való, csak természetes anyagokat tartalmaz stb. stb.

Minden nap ezzel mosd meg kapásból a fürcsi kezdetén a fejét és hagyd a fején és ha megfürdetted, akkor mosd csak le.

Én olajoztam, keféltem hááát nekem a sampon vált be.

2011. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt teszem. Olajozom és kaparászom. Még Babé sampont nem tudtam venni.

Kérdésem inkább az, hogy elmúlhat, ha most sikerül lekaparnunk vagy ez újra és újra elő fog jönni??

2011. aug. 12. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Kend be babaolajjal a fejbőrét jó alaposan, fürdés előtt kb fél órával és adj rá egy vékony pamut sapkát, amit nem sajnálsz ha tönkremegy az olajtól. Kapargasd le neki a koszmót és mosd meg a haját. Ezt ismételd minden este addig amíg teljesen elmúlik.

Nálunk akkor szűnt meg a probléma amikor már nem a gyógyszertári fürdetővel mostam a hajukat, hanem SLS mente babasamponnal.

2011. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hamar elmúlik ha kezeled, de vissza is jöhet nagyobb korban is. Nálam mindkét fiamnál jelentkezett kiskorban egyszer, s az egyiknél oviban visszatért. Újra babaolaj, s rendbejött. Azóta nincs ilyen gondunk.
2011. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

van akinek csak egyszer fordul elő

de van olyan akinek többször is

és van olyan baba akinek nem is volt


az olajos pakkolás jó rá csak alaposan mosd meg utána samponnal is

én fürdés előtt olajoztam be és még egy cérna sapit is tetem rá majd dörzsölgetem és alapos hajmosás

babónak csak egyszer volt szerencsére

2011. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kapargatni??? Szerintem azt nem kell, elég ha jól beolajozod neki vattával és azzal dörzsölgeted, mikor hazajöttünk a kórházból azóta mindig olajoztam neki és nem lett koszmós, azóta is olajozom, így el lehet kerülni.
2011. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Babé sampon kb. 1 hét alatt elvitte, azota is ezt a sampont hasnáljuk naponta, azota nincs koszmo
2011. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A koszmót nagyon egyszerűen is lehet kezelni.

Kis vattát át kell itatni koszmó elleni olajjal - ebből én a frezidermet tudom ajánlani - rajta kell hagyni kicsit a gyerek fejét, majd alaposan vizzel lemosni!


NEM KELL kapargatni, dörzsölni szegény babákat, meg egyéb rituálékat végigjárni :)


Érdemes utánanézni, mert nem mindig a védőnő által preferált márka fog használni.


üdv

2012. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!