Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell Dévény tornára...

Miért kell Dévény tornára vinni a gyermekedet és látod-e a fejlődést?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
mert nagyon gyorsan született meg, ún. stresszes szülés volt, minden létező izma görcsben volt, szegény állandóan sírt, amire először azt hittük, hogy a pocakja, de amikor elvittük tornára, a második kezelés után megszűnt a sírás, végre nyugodtan nézelődött, mosolygott. Igen, határozottan látszott hétről hétre a fejlődés. Mára már csak egy emlék, hogy jártunk.
2011. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dévényt akkor szokták javasolni ha valami izomproblémája van a babának. hypoton. ez lehet laza és kötött izomzattal. a lányom kötött volt a nyak, váll, gerinc részen. 4 hónaposan vittem először mert még fogni sem tudott, annyira kötött volt a válla. állandóan ökölben volt a keze, felhúzva és maga felé szorítva a kis karjával. még kiegyenesíteni sem tudta a dévényes. egy hónapba tellett míg fogni tudott. 10 hónapja járunk, de mellé még HRG vizire járunk. már beérte korát, havonta csinált új mozgásokat.
2011. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kisfiam 3 hetes és laza a nyaka. Gyógytornát javasolt a gyermekorvos. Hallottam már erről a módszerről, és nagyon drasztikusnak tűnik. Hol tudok utánanézni, hogy a környékünkön ki foglalkozik Dévény tornával?
2011. okt. 4. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
a deveny.hu oldalon
2011. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem drasztikus, a babák leginkább csak azért sírnak mert a mozgásukban közben korlátozva vannak. no meg eleinte nekünk is nehéz volt összehangolni az alvást a kezeléssel. elsőnek az én könnyem is hullott, de tudtam hogy muszáj, a baba érdeke hogy ügyes legyen!

esetleg védőnődet is megkérdezheted, gyermekorvosodat is hogy tudnak e valakiről.

2011. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!