Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korára zárult be,...

Mennyi idős korára zárult be, gyógyult meg babátok köldöksérve? Műtét nélkül.

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták rá, hogy menjünk vissza a sebészetre 1-1.5 éves korában és akkor megnézik kell-e valamit csinálni vele. 1 hónapos korában vittem el, de akkor azt mondták várni kell, mert lehet hogy majd magától visszamegy. Én úgy tudom azért is nem csinálnak vele semmit mert ez az egyetlen olyan sérv ami nem tud kizáródni.
2011. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Becsee ***** válasza:

hello!a most 6 éves fiamnál köldök sérvet diagnosztizáltak 4 hetes korában,elvittem a sebészetre azt mondták amikor majd elkezd magátol felülni elmulik,felült nem múlt el.visszavittem akkor azt mondták majd ha járni fog.11 honapos korában járt,nem mult el visszavittem.ott azt mondták hogy majd 2 éves korára mondanom se kell betöltötte a kettött,nem múlt el.visszavittem ott megint azt mondták majd ekkor majd akkor,mostmár nem hagytam annyiban konzultáciot kértem 3 orvos nézte meg mind a 3 mást mondott.elvittem egy fizetős sebészetre(Szegeden)2007 nov 6-án azt mondták nincs mire várni már ha visszaakart volna menni akkor már rég megtörtént volna.rá 1 hónapra megműtötték.reggel 7 re mentünk este 7 kor ki is jöhettünk.30 perces műtét volt!

Az előző komenthez még szolnék!!A nagybácsikámnak köldök sérve volt nem műtötték meg mert nem engedte kifordultak a belei.Nem karok ilyeszgetni,mert ő idősebb volt már de a köldöksérvnek is lehetnek komojabb formái!!3 órás műtéttel tudták visszatenni a dolgokat a helyére.


De neked kitartást!!Menny idős mot a babád??

2011. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Az én lányomnak is köldöksérve lett 1 hónapos korában.A gyerek orvosunk azt mondta,hogy nem kell megműteni,csak ha nem múlik el,akkor is csak 2 éves kora után.Azt javasolta a dr.nő,hogy fektessem hasra minél többször.De a lányom nem szeretett hason feküdni.A védőnő azt ajánlotta,hogy egy kis steril gézt hajtsak össze kis gombócba,és nyomjam be vele a köldökét,és ragasszam le ragtapasszal.De egész napra nem lehetett így hagyni,mert kicsit kiszívta a ragtapasz.Én általában csak éjszakára raktam fel,és reggel levettem.Bevált!!!Bár a dr.nő ezt ellenezte,és nem is mondtam el neki.1 éves korára,vagy talán még hamarabb,visszahúzódott.Most 2 éves a lányom,és semmi gond vele.Nem kell műteni,és nincs rá panasz.Bár azért látszik a köldökén,hogy valami gond volt vele.De legalább nem kellett műteni!!!Nekünk bevált,szerintem próbáld ki te is.Gyógyulást a kicsikének.
2011. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én lányom 5,5 éves, neki is van köldöksérve mióta megszületett. Sosem mondanak rá semmit, h kéne-e vele valamit csinálni... pedig látta több orvos, mikor beteg volt, de sosem említenek semmit azzal kapcsolatban. Ezek szerint csak "szépséghiba" ... ?
2011. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Huh. A lányomnak is van, nálunk (Bp) azt mondják, hogy 3 éves koráig semmit nem csinálnak vele. Ő még csak most múlt kettő, de "masszívan megvan", mint pici korában.


A letapasztásról én úgy tudom, hogy "elavult technika", már rájöttek, hogy semmit nem használ, tehát akinek visszamegy, annak anélkül is visszamegy, akinek meg nem, annak nem...


Nemsokára megyünk a sebészetre más okból, erre is rá fogok kérdezni. (Szegény kicsim, ez lenne a 3. műtétje, ami kilátásban van. :o((


Megkérdezhetném, hogy akinek csinálták a műtétet, hogy viselte? Műtét után meddig volt "beragasztva" (vagy nem tudom?), lehetett fürdeni vele rögtön?

2011. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nagy szerencsénk volt.kb 1,5 hónapos korába mondta a dr nő hogy sérve van, akkora volt mint egy cseresznye.Azt mondta hogy egyáltalán ne foglalkozzak vele, majd 3 éves korába.3,5 hósan egyik napról a másikra múlt el neki, ezt kaptuk tőle karácsonyra.Dec. 23 este fürdetésnél még cseresznye nagyságú volt a köldöke, 24-én reggel peluscserénél már rendesen be volt süppedve :)
2011. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Becsee ***** válasza:

Kedves 21.05.-ös író!!

Mi ahhoz képest nagyon jol viseltük,egyedül a nyugtató inyekciot viseltük nehezen,mert amikor beadták neki nem foghattam meg hogy megnyugtassam,csak ott ülhettem mellette,de nem foghattam meg nem is szolhattam hozzá(Szeged)!!45 perces volt a műtét nyomókötést teetek rá .Este már haza is engedtek.Fürdeni aznap nem lehetett sőt ugy emlékszem utánna még 1 hétig csak tusolni és csak ugy h víz ne érje!!!!Nem lesz rajta nagy kötés!!Már 3 éve történt de gyönyörű lett!!!!Remélem segíthettem!!

2011. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!