Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros pöttyök kislányom...

Piros pöttyök kislányom punciján. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettük észre.Tegnap óta kamillázom neki, és csak hintőport használok rá.Popsitörlővel csak akkor törlöm, ha bekakilt.Nem tudom, mi lehet ez, mert azonnal átpelenkázom kaki után.Babaúszásra járunk, lehet, hogy összeszedett szegénykém egy gombás fertőzést?Csak a szeméremajka olyan, és csak kívül, de nagyon nyugtalanít.Tetran kenőcs, kamilla van itthon, és Nivea popsikrém.Vigyem orvoshoz, vagy mit tehetnék?
2011. okt. 5. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Én kislányomnak is volt hasonló problémája. Orvoshoz elvittem doki mondta hogy valami kidörzsölhette, és javasolta hogy használjak körömvirág krémet rá, be is vállt mert el tüntette neki. Egyébként lehet ez allergia is vagy bármi, szóval legjobb ha orvoshoz viszed ha nem akarsz mindenfélét rákenni feleslegesen.
2011. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát a Tetránt rá ne kendd! Az nem gyereknek való, és nem is szabad használni babáknál.

A kamilla csak szárít (meg persze gyulladáscsökkentő), de én pl. soha nem használtam ott neki. Hintőport se, mert összecsomósodik, és akár az is irritálhatja.

Én a helyedben sudocreamet kennék rá, minden pelenkázásnál, és használd rendszeresen a popsitörlőt, vagy langyos vízes pelenkát tisztába tevéskor. Nekünk is volt ilyen, 2 nap sudocream, és elmúlt.(vékonyan kend, ez fontos)

De ha tutira akarsz menni, akkor menj el a dokihoz, abból baj nem lesz! :)

2011. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Eddig minden pelusozásnál használtam popsitörlőt, csak most nem merek, mióta kipirosodott, nehogy az is irritálja.Eddig Sudocremet használtunk, nem is tudom, miért vettem mást.Lehet elviszem délután a gyerekorvoshoz.Eddig is csak azért halogattam, mert mindig félek, hogy bekapkod a váróban valamit.
2011. okt. 5. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobb is ha orvoshoz viszed. Az a biztos, amit ő mond.
2011. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy pelenkakiütés vagy gomba. Biztosat csak az orvos tud mondani.
2011. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekünk is volt hasonló, a túlöltöztetéstől volt, sudocreamtől, szellőztetéstől elmúlt.Konkrétan engem doki kiröhögött h minek hozom ide ilyennel. Ettől függetlenül vidd dokihoz, de próbáld meg nem túlaggódni, mielőtt bármit mond.
2011. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem is aggódom túl, mert máskor is volt hasonló, és kamillázástól elmúlt.De a férjem rám parancsolt, hogy vigyem, nehogy felterjedjen neki valami, és akkor beláttam, hogy igaza van.Hamarosan indulunk, lehet, minket is kiröhög a doki, de inkább ez legyen, mint hogy begyulladjon neki.Most még receptet se kell íratnom..
2011. okt. 5. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem fog kiröhögni a doki.
2011. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, jól tettem, hogy elvittem.És jól gondoltam, gombás fertőzés, valószínűleg a bébiúszástól.Canestent írt fel.Ezt anyai megérzésből is gondoltam volna, de így vagyok nyugodt.
2011. okt. 5. 15:47
 10/10 anonim válasza:
Az én kislányomnak is piros foltok jelentek meg a punciján. Óvatosan a körmöm hegyévél hozzáértem és fájt neki. Próbálkoztam hintőporral, de aztán úgy döntöttem elviszem dokihoz.
2014. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!