Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a gyed-del, ha a...

Mi történik a gyed-del, ha a munkahelyem megszűnik? Kapom tovább ahogy eddig?

Figyelt kérdés
Leépítés van a munkahelyemen, ha vissza mennék dolgozni akkor kiraknának, Viszont tettek egy ajánlatot, hogy ha aláírom akkor 9 havi fizumat megkapom végkielégítésként. A kérdés csak az, hogy ha most lesz egy éves a lányom akkor vajon kapom a gyedet továbbra is? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2011. okt. 5. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, kapod tovább 2 éves korig, csak annak már passzív gyed lesz a neve (magyarul nem számít jogviszonynak, mint most).

Ha nem akartok most kistesót, akkor fogadd el a 9 havi fizut.

Ha terveztek még egy babát, és beleszülsz a gyedbe és még él a cég, akkor ugyanezeket az ellátásokat kapod, mint most, tehát tgyás és gyed.

Ha aláírod a felmondást, passzív gyeden vagy, utána gyest kapsz, és úgy szülsz, akkor rá már nem jár semmi, csak gyes.

2011. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia!Hasomló helyzetben vagyok én is az én munkahelyem is megszűnik ha vissza megyek mert megszűnt a járat!A gyed jár mindenképp a kislányod 2 éves koráig ha nem jelzed hogy visszamennél dolgozni!De szerintem a végkielégítésre jogosult vagy ha kirúgnak, gyeden meg maradsz otthon!
2011. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Nem volt túl egyértelmű, amit írtam.

Szóval ha terveztek kistesót és még a gyed alatt megszületik, akkor inkább ne írd alá a felmondást (az ellátások miatt).

2011. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tervezünk tesót, ez már a második baba. Végkielégítés igen járna ha visszamennék és rendes felmondással tennének ki, de az csak 2 hónap fizu, ez meg ugye kilenc...ha kapom továbbra is a pénzt akkor nekem ez úgy néz ki nagyon megéri.
2011. okt. 5. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

1.

Igen, ilyen esetben fogadd el a 9 hónap fizut, jobban jársz. A gyed végig járni fog, emiatt ne aggódj.

2011. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!