Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyermekem gyedbe...

A második gyermekem gyedbe fog születni. Ha közben megszűnik a munkahelyem (csődbe megy) akkor mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
2005. óta van folyamatos munkaviszonyom, max. gyedet kapok. Még gyeden leszek, amikor megszületik a kistesó. Úgy tudom ilyenkor az első gyed előtti biztosított jogviszony az új gyed alapja. De most tudtam meg, hogy a munkahelyem csődvédelmet kér, így valószínűleg megszűnik a munkaviszonyom. Ha így lesz, akkor csak gyest kaphatok, mivel nincs munkaviszonyom?
2011. okt. 26. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk.

Arra van esély, hogy addig eltart ez az egész eljárás, míg megszületik a baba?

Ha nem, akkor valóban csak gyes marad, de persze vannak ezek a kiskapuk,én is ezeken próbálok kopogtatni...

2011. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig fog tartani, a csődbiztos azt mondta két év és két hónap is lehet...Ráadásul táppénzre akartam menni, de így azt sem merem. Milyen kiskapukra gondolsz?
2011. okt. 26. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát például úgy tudod megoldani, hogy a szüléskor biztosított legyél, hogy munkaügyön keresztül elmész álláskeresésire.Csak majd arra kell ügyelni, hogy kalkuláld bele, hogy szülhetsz előbb is és később is.Nekem azt tanácsolták az Oepnél, hogy már a kiírt nap előtt másfél hónappal jelentkezzek a munkaügyi központba.

Elmentem a munkaügyibe is, ott kiszámolták, hogy hány nap álláskeresésire vagyok jogosult.Én eddig csak 70 napra, de te sokra,amúgy ezt ugy tudod kiszámolni, hogy 10 nap munkaviszonyra jár egy nap álláskeresési.

2011. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd felhívom én is az oep-et.
2011. okt. 26. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit,meg a munkaügyre is menj be, ott bővebben adnak felvilágosítást is.
2011. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!