Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igényelhetek emelt családi...

Igényelhetek emelt családi pótlékot, ha a kislányom laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki 1,5 évesen, hogy a kislányom tejcukorérzékeny és azt mondta egyik ismerősöm, hogy elvileg igényelhetném. Utánanéztem és én is azt olvastam, hogy lehet. De az nem gond, hogy most derült ki és nem veleszületett betegség? Most is laktózmentes tápszert kap, bármit adtam neki amiben van tej(rudi, joghurt, tejcsoki...stb), napokig ment a hasa mint a víz.... :(
2011. okt. 5. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

múltkor pont itt olvastam ,hogy csak akkor jár emelt csp laktózérzékenységre, ha a gyermek nem növi ki 3 éves koráig.

nézz ennek utána, nem tudom, mennyi a valóságalapja

a gyerekorvostól is megkérdezheted, elvileg kell tudnia

2011. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 besjudit ***** válasza:

DE mindenképp vidd el szakorvoshoz mert úgy a tápszert is 90% vagy akár ingyen is kaphatod valamint a kiemelt családihoz szükséges szakorvosi javaslatott is ő adja ki. ezért ő és a védőnőd tud ebben segíteni. Ja és a gasztroenterológus a nővérem kisfiának lactáz nevű tabletát is írt.

de remélem kinövi e kicsikéd :)

2011. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem, a 6 éves fiam asztmás. Állandó gyógyszert szed, de mivel 90%-os támogatást kapunk a gyógyszerre, így nem vagyunk jogosultak az emelt családira. Én is a kezelő orvosától tudtam meg, mikor vittem kitöltetni a papírokat.
2011. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom,a laktózérzékenységnél nem jár támogatás,csak a tejfehérje allergiánál.
2011. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 besjudit ***** válasza:
Azt én fiam asztmás és a gyógyszerek ingyen azaz közgyógyra kapom és azt azért kapom mert kiemelt családit kapok rá.
2011. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 besjudit ***** válasza:

1. számú melléklet az 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelethez



A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok


A) 1. Anyagcsere- és endokrinbetegségek


1. Phenylketonuria és egyéb enzimbetegségek (laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek, pl. laktózérzékenység).

2. Cukorbetegség (diabetes mellitus).

3. Egyéb súlyos endokrin- és anyagcserebetegségek.


A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

2011. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 besjudit ***** válasza:
15:00 ás irj privit mert jól átvágtak. hidd el nekem az én fiam is asztmás és kapok rá kiemeltet és még gíyest is kérhetsz meg közgyógyót
2011. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. okt. 5. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
besjudit: privi elment, köszi
2011. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!