Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál milyen...

Tápszeres babánál milyen vizsgálatokkal állapítják meg, hogy tej vagy laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
3 hónapos a lányom és születése óta sokat sír. Kiütések nincsenek a testén, de sok tápszert próbáltunk már és egyiktől szorulása, másiktól hasmenése van, valamint 2 óránként enne. Már csak arra tudok gondolni, hogy tej vagy laktózérzékeny.
2011. okt. 19. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt vizsgálat, de én külföldön élek. Már akkor gyanús volt, mikor ugyanígy, minden tápszerrel gondunk volt, nagyon hasfájós volt, mindegyiknél lágy volt a széklete, de az ekcémánál már nagyon gyanús lett. A vége az volt, amikor egy normális dokit kerestem, hogy fekete pöttyök,vélhetően vér volt a székletében. Akkor felirattam a Pepti tápszert, és attól minden rendbe jött.

Otthon is hallottam olyan babáról, akit nem küldtek vizsgálatokra, hanem rögtön felírták ezt a tápszert, és pár hét múlva a kontrollon már jól volt. Vesd fel a gyerekorvosodnak, ha szükséges vizsgálat, el fog küldeni, ha nem, felírhatja egyből is. (Bár azt hiszem, otthon ehhez emelt családi jár, ezért vizsgálat is szükséges, de azt sajnos nem tudom, milyen)

2011. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


(Kezdettől fogva kevés volt a tejem, ezért tápszert is kapott születése óta. Kb. 3 hónapos korában ekcéma jelent meg az arcán, meg később a hajlatokban is, és ami érdekes, szinte hadakozás volt minden szopizáskor. Először mindig szoptattam, aztán kapott változó mennyiségű pótlást. 3 hónaposan írt fel a gyerekorvos krémet az arcára, akkor még azt hittük, hogy csak simán száraz a bőre. Egy hónap alatt nem javult, meg 4 hós korára teljesen abbahagyta a szopizást.) A gyerekorvos küldött gasztroenterológiára a szegedi gyerekklinikára, ott megvizsgálta egy orvos, de vérvétel, vagy allergia teszt nem volt, mert azt mondták, hogy mivel még beteg sem volt, meg tápszeren és anyatejen kívül nem kapott mást, nem találkozott más allergénnel. Kapott laktózszegény tápszert, milumil pregomint. Azóta más a széklete is, és a bőre is sokkal szebb.

Bocsi ha túl hosszú a válaszom.

2011. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is azt mondták, hogy két éves koráig nem tudják tesztelni, mert nem biztos az eredmény. De szerintem próbáljátok ki a spec. tejérzékeny tápszert. Milupa Pepti plus 1-es kell fél éves korig. Jó keserű, de ha attól nem lesz baja, akkor biztos tejérzékeny. Vény nélkül kapható 2,500 Ft volt. Annyit mondott nekünk még a doki, hogy több féle módon jelentkezhet a tejérzékenység, kiütéstől a hasmenésig, fulladásig... mindenféle dolog előfordul. (Mi még cicizünk, ezért még Én is diétán vagyok.)
2011. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tegnap óta adom a Milupa Pregomint a kislányomnak,mert zöld a széklete és ekcéma van a bal lábszárán. 2 hete álltunk át teljesen tápszerre,eddig csak pótlásként kapta az anyatej mellé,de zöld a széklete és egy nap max. 4x evett. A gyerekorvos javasolta ezt a tápszert,kíváncsi vagyok mi fog változni! Egyébként jó, hogy feltetted a kérdést, már én is akartam! :) 4 hós kislány anyukája
2011. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!