Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ciciről leszoktatás? Mikor és...

Ciciről leszoktatás? Mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 15hónapos, de egy igazi cicifan. :) Alvásra használja leginkább, de van amikor olyan napja van h a játszótéren is dührohamot kap ha nem cicizhet akkor és ott amikor akar. Még éjszaka is kéri a cicit (1-2alkalommal).
2011. okt. 5. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2,5 éves és még mindig cicizik, ő is igazi cicifan :)

Már csak éjszaka szopizik, vagyis elalváskor és reggel ébredéskor, + néha éjszaka is 1*.

1-1,5 évesen ő is olyan volt mint a Te lányod, állandóan akarta és ott ahol éppen eszébe jutott, állandóan matatott :)

Ez elég sokáig ment így, persze megpróbáltam mindig lebeszélni, hogy nem lehet mindenhol mert mindenki meglátja anya cicijét, és azt nem illik.

Persze ez nem nagyon hatotta meg, bár ahogy egyre nagyobb lett, egyre inkább megértette.

1,5 éves lehetett mikor megértette ezt végre és ha elmentünk valahova nem kért, vagyis kért de nem adtam és ezt el is fogadta.

De otthon ez nem működött, otthon egész nap cicizett volna.

Viszont mindig azt mondtam, hogy nem fogok hazudni a gyerekemnek soha semmiben, mégis úgy alakult, hogy nem teljesen mondtam neki valamiben igazat.

Ilyeneket, mint megromlott a tejci meg hasonlók, nem akartam mondani, hiszem neki nagyon fontos a cici és a tejci, nem csak valamilyen étel, lelkileg is kötődik.

Mégis a nappali ciciről úgy beszéltem le kb. 2 évesen, hogy mondtam, neki mikor délelőtt szopizni akart, hogy éjszaka nagyon sokat cicizett, elfáradt anya cicije és pihen, hogy estére megint sok legyen benne a tejci, és ezt elfogadta :))

Eleinte még beszélt arról, hogy alszik anya cicije (bár én ez nem mondtam, csak hogy pihen :) ), majd már nem is beszélt róla, persze néha még szóba kerül, pl. mikor a múltkor ciciző kiscicát láttunk akkor persze az utcán lévő összes embernek elmondta, hogy:

"Norka is ciciz este ágyban, anyika cicijéből!"

Szuper :P

Úgyhogy a nappali megoldódott, de az esti és éjszakai cicizésről finoman leszoktató praktikákra én is kiváncsi lennék.

Üdv!

2011. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A csecsmő elválasztásában segít a hold! A csecsemőt holdtölte előtti napokban és hetekben egyre kevesebbet kell szoptatni, és nem szabad túl sokat inni. Teliholdkor utoljára szoptassa meg és ezen a napon keveset igyon. Kiegészítésül zsálya teát is lehet inni, elősegíti a tejtermelés leállását.(útmutató Hold című könyv, Johanna Paungger Thomas Poppe)
2011. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te vagy aki ismét babás és azért van evvel gondba? :)

Egyik ismerősöm(hát lehet itt durva megoldás lesz sokmindenkinek),bekente a ciciét egy pici borssal amikor kellett a gyereknek.Amikor megint kérte a cicit megint bekente.Többet utána nem is kérte.

Neki is azért kellett leszokatni róla mert jött a másik baba,meg már volt 2 éves a nagyobbik.

2011. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valaki itt írta,hogy bekente ecettel a cicit és mondta a babájának, hogy "elromolott":))
2011. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nagyon szellemes megoldások:))

az én kislányom 14 hónapos, nem életbevágó leszoktatni, csak annyi hogy én nagyon lefogytam és a fogaim teljesen tönkre mentek ezért szeretném ritkitani a szopásokat, ezért néha azt mondom hogy most alszik a cici, majd együtt felköltjük, és bele is egyezik, nappal csak 1-2 szer szopizik még, elalváskor. éjjel azért még kéri 3szor is.

2011. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Kell hagyni amig ö maga elhagyja
2011. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!