Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának húst hogyan...

6 hónapos babának húst hogyan készítitek el?

Figyelt kérdés

Csirkemellel szeretnék kezdeni, arra gondoltam, hogy párolom. Tehetek bele valamit ízesítésnek? Pici sót?


Megpárolva fagyasszam le porciónként, vagy még nyersen?

Mennyi ideig tárolhatom a fagyiban?


Köszönöm!


2011. okt. 6. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 8 hónaposan kezdtem a húst adni, de ezt mindenki másképp csinálja.

Én csak vízben megfőztem, ledaráltam és úgy porcióztam ki. Van aki jégkockatartóba rakja, én csak simán egy-egy kanállal raktam kis alufóliára és úgy csomagoltam be, aztán egy zacskóba tettem még. Szerintem felesleges sózni, de van aki magából indul ki és már elkezdi fűszerezni a bébiételeket, van aki egy pici sót tesz bele. Szóval az ételek bevezetésénél már nagyon nagy a szórás, hogy ki hogyan csinálja, hallgass az anyai ösztöneidre. :)

2011. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Mennyi ideig tároltad így a fagyiban? Valahol azt olvastam, 1 hét után fel kell használni mindent, amit babának fagyasztottunk le.:O Nekem kicsit kevésnek tűnik ez az idő...

2011. okt. 6. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy, szerintem 6 hónapos babának semmi szüksége állati eredetű fehérjére. Később párolnám, só nélkül, összeturmixolva valamilyen zöldséggel, gyümölccsel (krumpli, répa, alma, sütőtök ilyenek). szerintem nem kell egy héten belül felhasználni, én legalábbis hetekig tároltam a fagyasztóban a kis adagokat, nem lett bajuk.
2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

6 hótól ajánlják a csirkemellet. én is 6,5 hótól adtam.


én vagy a mi levesünkben főzöm sok zöldséggel, de só, bors nélkül (amíg nem vettem ki a babáét).


vagy jénaiban, vagy más lefedett edényben párolom zöldségekkel. 6 hósnak krumplit, répát főznék mellette. esteleg hagymát, petrezselymet. így lesz íze, nem kell fűszerezni és egészséges is marad.


a fagyasztóba főtt husi felkockázva teszek be, így később a főzelékébe 1-1 kockát török le belőle. én fél éven belül lelkiismeretfurdalás nélkül használom fel.

2011. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Elkészítettem párolva, só nélkül (így is finom íze volt), majd hozzákevertem neki a már jól ismert (és babám által nagyon szeretett) cukkinihez.

Háát...majdnem kifordult a szájából, olyanokat fintorgott hozzá. Pár kanál után nem is kért többet.

Eddig minden zöldség-gyümi nagyon ízlett neki, hát úgy tűnik a husival még várni fogok.

2011. okt. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!