Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most találtam, vélemények?

Most találtam, vélemények?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 6. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
baromság
2011. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Öcsém kb ezeket ette- 10 évvel fiatalabb nálam- és még él, nem allergiás, teljesen egészséges, korának megfelelően okos és fejlett, sportol is, izmos, tehát valószínű nem lehet akkora baromság.
2011. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de szerintem elég jó.

Én egy kicsit hamarabb elkezdtem a vegyes táplálást (3-74 hónapos kortól). De lényegében jó a leírás szerintem.


3 gyerekem van. Mindhárom tök egészséges szerencsére.

2011. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

A fiam 11 éves, 3 hónaposan hozzátápláltam és 1 éves kora óta ekcémás


(az állatvilágban sem kap az újszülött emlősállat mást az anyja tején kivül eg jó ideig)

2011. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.



Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ha nincs elég teje az anyának- anyámnak sem volt, akkor kell a tápszer, nem? Vagy most csak a szilárdról beszélünk?
2011. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát én öt és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást mind a két gyerekemnél.Nem tudtam volna elképzeli ,hogy elöbb kapjanak mást .Itt olvasom,hogy húst egy öt honapos babának ,én ezt korainak tartom egy kicsit.Én ez szerint biztos nem etetném a gyerekemet.
2011. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

20:24-es vagyok


Ja persze, a szakirodalom.....

Kívülről fújtam én is, anno.... !!

Én is szoptattam amíg tudtam, mégis ízismertetőnek, szép apránként igenis: 3-4 hónapos kórtól elkezdtem a próbálgatást (nagyszülői ösztönzésre). Nyilván ami nem jött be, azt nem erőltettem.

Gyakorlati tapasztalat:

Gyermekim felnőttek, s SOHA semmilyen emésztési bajaik nem voltak, immunrendszerük is teljesen jó. S egyik gyerkőc sem lett válogatós, szívesen fogadták az új ízeket a későbbiekben. Jelenleg is vegyes, kiegyensúlyozottan táplálkoznak. Szóval lehet ezt ésszel csinálni szerintem.

Az, hogy hozzátáplálást elfogadhatónak tartom, még nem zárja ki azt, hogy szoptasson mellette az anya.

2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Itt külföldön,mikor a fiam 4 hónapos volt,a védőnő adott egy hozzátáplálási táblázatot,ami szinte ugyan ezt írja le.

Én először meglepődtem,mert sok olyan dolgot olvastam benne,ami Magyarországon elképzelhetetlen jelen pillanatban a hozzátáplálásban.Nagyobbik fiam még ott született,akkor 3 hónapos kor volt a hozzátáplálás megjelölésekent.Akkor a neten rákeresve,kiadott 2 féle hozzátáplálási táblázatot,pár hónapja,mikor elkezdtem a hozzátáplálást, 10-et számoltam össze.

Szinte mindegyik más és más dátumot jelöl meg bizonyos ételekre,fűszerezésre,stb.

Akkor döntöttem úgy,hogy az itteni kis füzetecskét használom amit a védőnő adott.

Most viszont kerestem egy információt,és erre az oldalra bukkantam,ami meglepett hogy szinte ugyan azt tartalmazza amit én is használok,de ezt feljebb írtam is.

2011. okt. 6. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

En nem ertek vele egyet. A gyerekorvosunk sem, sem az orvosok a csaladban. En 6 honaposan kezdtem a hozzataplalast, ahogy a WHO is ajanlja. Nem veszitettem vele semmit, semmirol nem maradtunk le. De mindenki maskepp csinalja, nem szolok bele, csak leirtam a velemenyemet.

( Lekvar, porcukor, mez 4 honapos kortol?? Azert ez mar artalmas... Tovabb mar nem is olvastam.)

2011. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!