Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy ha valaki...

Igaz az, hogy ha valaki tudatja veled, hogy babájuk lesz nem illik gratulálni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam a kioktatást a facebookon...
2011. okt. 7. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nem hallottam... Akkor minek mondja el az illető? Én szoktam azonnal gratulálni, nekem is megtették, és úgy látom jól is esik minden kismamának.
2011. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért, mit illik mondani?? Hogy "...a francba, Téged is felcsináltak??!"


Ne viccelj már, ha az illető elmondja, hogy babát vár, egyértelmű, hogy szeretné, ha Vele örülnél.


Ha nem mondja el, az már más kérdés, akkor pedig nem szabad gratulálni, talán illemből, talán csak babonából.

2011. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudod van az hogy előre nem illik gratulálni, mondták régen, de manapság az is nagy szám már hogy valaki gyermeket mer vállalni és sikerül teherbe esnie, úgyhogy semmi baj nincs ezzel hogy gratuláltál.
2011. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálni csak akkor kell ha már megvan a baba, addig pedig jó egészséget kell kívánni!
2011. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is akkor kell gratulálni, ha megszületett a baba. Amikor bejelentettem a munkahelyemen, hogy babát várok, a kolléganők a nyakamba borultak, hogy "de szuper, kismama vagy, na akkor mostantól vigyázunk rád!" Ez nagyon jólesett.:)
2011. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi gond nincs azzal,ha az ember örömében azt mondja gratulálok, nem kell ebböl ügyet csinálni :)
2011. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én annyit szoktam mondani,hogy nagyon örülök és vigyázzon magára...
2011. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lassan már szinte személyenként változik, hogy ki mikor veszi jó néven a gratulációt és mikor nem.

Én pl. csak akkor érzem helyénvalónak, ha gratulálnak nekem, ha valami nagy dolgot vittem véghez (pl. lediplomáztam). A teherbe esés nem tartozik ebbe a kategóriába (bár nyilván sokkal nagyobb és fontosabb dolog, de mégsem az én érdemem), de azért nem mondanám senkinek, hogy ne gratuláljanak! És sokszor én is gratulálok ilyenkor is, mert nem nagyon tudok mi mást mondani rá.

2011. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!