Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos! Lányom miért nem...

Fontos! Lányom miért nem fogadja el a tejet?

Figyelt kérdés
14hós,már 1hónapja vezetem be neki a tejet folyamatosan tápszerhez keverve.Már ivott teljes adag tejet is,csak reggel és este kap. Eddig nem volt semmi gond itta rendesen,viszont tegnap reggel óta nem fogadja el. Fogalmam sincs miért,ugyanúgy adtam mint előtte,ugyabban a cumisüvegben,a tej se volt más fajta.Azóta nem kéri,próbáltam más cumisüvegbe rakni,raktam bele kakaóport,de nem érdekli,csak sír ha próbálom adni neki.Ja és kevertem neki sima tápszert is,de azt sem issza meg. Eléggé idegesít a dolog mert ugye kellene neki vmi tejalapú,de nem tudoom mit tegyek,miért csinálja ezt. Valami ötlet? Vagy járt már így valaki?
2011. okt. 9. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy túl hideg vagy meleg neki?
2011. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném,mert melegítve adom mindig,persze nem forrón.Ebben sem változott semmi.
2011. okt. 9. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11honapos kora ota,szintén egyik naprol a masikra nem kérte.nem eröltettem,mert csak siras lett belöle.most 13hos probalok,minél több tejes dolgot adni neki.pl fözelék,kasak,joghurtok.
2011. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom, hogy 2 nap még nem jelenti azt, hogy már nem fogja elfogadni.

Lehet hogy csak kicsit megunta és néhány nap múlva újra megissza.

Nekem is para volt, mert az Én kisfiam csak egyfajta vaníliás pudingot és üveges tejbegrízt eszik meg, így még nehezebb a tejes dolgok pótlása.

Egyébként voltak nálunk olyan időszakok, amikor bizonyos dolgokat nem fogadott el egy darabig, majd újra szívesen elfogyasztotta.

2011. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne erőltesd mert akkor végleg megútáltatod vele!Pár nap múlva próbálkozz újra addig meg adj neki minél több tejes dolgot pl:tejbegríz,tejberizs stb
2011. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ekkor tájban jött el ez nálunk is. Már ha meglátta az üveg közeledését, egyből tolta is el. Kb. 1 hétig én is erőltettem, aztán mások tanácsára nem erőltettem tovább. Én is azon aggódtam, h nem jut majd be elég kálcum, ha nem issza meg az adagját. De nem volt mit tenni, nem adtam neki, pihentünk egy hétig. Már nem emlékszem pontosan melyik verziót mikoris csináltam, mert többször is volt ilyen időszakunk. Azt hiszem úgy volt, h odaadtam neki az üveget, h igyon, és mikor megunta, akkor a maradékot feldúsítottam tejpépnek vagy piskótát/kenyeret aprítottam bele, mert kanállal viszont simán ette. Aztán mikor már egyáltalán nem akarta inni, akkor átálltam a csészére, és eleve abba aprítottam neki. Így múlt el nálunk teljesen a cumisüveg korszak. Lehet nálatok is ez lehet a baj. Próbáld meg kanalazni neki, és örülj, ha elteheted az üveget (sokkal macerásabb, mint a csésze).

Aztán 1,5 évesen volt egy szakasz, amikor meg abszolút nem akart se tejes(tejpép, puding, johurt, túrórudi...), se pépes, se főzelék, se semmi hasonlót enni, meg rágni se akart igazán. Na én akkor paráztam rá a dologra. Kész voltam teljesen. Alig evett (pedig egy igazi kis bélpoklos), és egy időre még a tejes dolgokat is mellőztük. Majd egyszer rápróbálkoztam, és megette. Rájöttem, h olyankor valószínűleg besokall. Szünetelünk, és később újra eszi.

Most 19hós múlt, és a reggeli kakaóját pohárból issza szívószállal, mert látja, h mi is kávézunk, és ő is poharazni akar. Lefekvés előtt pedig tejpépet eszik úgy, h előtte úgy 1-1,5órával még csipeget a mi vacsinkból is.


Szerintem ne erőltesd. Megérett már ő a cumisüveg elhagyására simán, lehet ezt szeretné tudatni veled. Próbálj aprítani a tejbe/kakaóba vagy tejpépet adni. Ha az se kell neki, akkor meg 1-2hétig adj neki felnőtt vacsit. Annyi idő alatt nem lesz kálcumhiányos (főleg, ha napközben megeszi a tejes nasikat).

2011. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!