Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a lányom, eddig...

7 hónapos a lányom, eddig csak szopizott, se az aventes se a mamos cumisüveget nem fogadja el, mivel próbálkozzak még? Itthon kell hagyjam az apjára és pohárból nem issza meg a lefejt tejet.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálja kanállal adni neki...kicsit macerás,de az enyém is csak úgy fogadja el! Most 6hónapos
2010. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a gyogyszertárba vettünk neki kettöszáz valamennyiért simát és mostmár simán iszik belöle.
2010. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kanálból, vagy csőrös pohárból. Bár szerintem, ha pohárból sem akarja elfogadni akkor ezekből sem fogja.

Nekem a pohár bejött, mert én nem akartam cumis üveget használni.

Próbálkozz pürésített étellel pl. rendesen anyatejes burgonyával.

Ha semmi sem jön be akkor jön a drasztikus módszer. Sok kitartást és kötél idegeket kíván.

Menny el otthonról. Amikor éhes lesz aki vele marad próbálja pohárból megitatni. Valószínűleg nem fogja elfogadni. Ordítás lesz jó sokáig, elkékülés stb... Közben próbálja meg újra megkínálni. Valószínűleg ismét nem fogja elfogadni. Ordítás kb. 1 órahosszán át, esetleg álomba sírás. Addig kell csinálni amíg rá nem jön, hogy ha nem akar éhes maradni akkor bizony máshogy kell ennie mint eddig. Lehet, hogy órákig el fog tartani a küzdelem és erősen embert próbáló.

Neked kell eldöntened, hogy meg ér-e a dolog ennyit. Nem tudom mennyi időre akarod egyedül hagyni. Némi fokozatosság nem ártana. Először csak 1 órára aztán negyed órákkal kitolni az időt. Közben ha éhes lesz akkor jön az előbbiekben leírt dolog. Lassan de fokozatosan muszály lesz neki megszokni. Iszonyú következetes és jó idegrendszerű embert kíván a szoktatás annak aki vele marad.

Sok szerencsét!

2010. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én fiam sem ette meg az ételeket üvegből.Nálunk is volt Mamos,Aventes,Nübys,Nukos, de mindhiába.Egyedül a vizet issza meg Nukból.Enni pedig kanállal hajlandó, mindegy hogy mi.Hát ez nem egyszerű dolog először.Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!
2010. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tanulóüveget vagy varázsitatót ajánlom, mióta megvettük a fiam látványosan többet iszik. Előtte se a cumisüveget, se csőrös poharat nem fogadta el. Most meg ha már meglátja vigyorog és tátja a száját.
2010. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
NUK széles szájú cumisüveg, hasonlít a formája a cicire, meg a Tommy Teepe is. Utolsót nem biztos, hogy jól írtam.
2010. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a Tommee Tippee vált be. Se avent, se mam, se csőrös se sima pohár...:)
2010. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tommee Tippee-t még nem próbáltuk. A helyzet az,hogy kanállal SE nagyon szeret enni, a gyümi pürét még csak csak megeszi róla, de ami folyadék azt egyből nyomatja kifelé...:/

Hát akkor próbálkozok.

Egy fél napra kell elmennem szóval azidő alatt tuti h meg fog szomjazni :/

2010. máj. 1. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem, sikerülni fog. Az biztos, hogy nem kezdi az elején 200 ml lehúzásával, de majd ha tényleg szomjas lesz, azért remélhetőleg fog inni valamennyit.

Nálunk is (mi vagyunk a Tommee Tippee-sek:) )tortúra az ivás, pedig már 13 hónapos a babám. Csak egy féle innivalót szeret, azt is csak frissen, kicsit langyosan. Képes fél napon át kb. 30 ml-t inni csak, ha másmilyet kap. Kajában pedig egyáltalán nem finnyás, úgyhogy nem is értem...

2010. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!