Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetekre figyeljek...

Milyen tünetekre figyeljek akkor, ha a HA-s tápszerről a simára váltunk?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy nem bírja? Most 7 hónapos, és váltani készülünk sima tápszerre. A Mildibé 2-est akarom kipróbálni neki, mert azt hallottam róla, hogy viszonylag finom, és az én fiam elég válogatós, szóval remélem azt meginná. Csak nem tudom, hogy milyen tüneteket figyeljek nála, pl. hasmenés, kiütések, ami jellemző akkor, ha még nem áll készen a nem hipoallergén tápszerre.

Köszönöm a válaszaitokat!


2011. okt. 10. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Babádról nem tudjátok, hogy tejérzékeny-e? Én először a kezére, ahol a bőrpróbákat végzik, tennék egy kicsit az új tápiból. Ha erősen allergiás, akkor az már ekkor kijön. Kicsi az esélye,hogy nagyon az legyen mert akkor valószínű, hogy a HA-s tápszereket sem bírná. Szóval ha megissza az újat és nem bírja akkor a tejallergia okozhat kiütést, hasmenést, hasfájást, fogyást. Az én kicsim fél éves, Milumil komfortot kap és ezt is fogja kapni három éves koráig. Egyszer nem tudtuk kiváltani a receptet és vennünk kellett tápszert neki. Simát kaptunk. Nagyon megfogta, székrekedése lett tőle. Tehát erre is érdemes figyelni. Miért döntöttetek a tápszer váltás mellett. Nálatok nem írja fel az orvos a HA-sat? Eredetileg is fölírták? Nálunk három éves korig receptre írják a HA-s tápszereket.
2011. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem eszi a HA-s tápszereket, már nem tudom melyiket nem próbáltuk még. Kapott már sima tejpépet, attól nem lett semmi baja sem, bár az is igaz, hogy kb. egy hétig kapta folyamatosan. Az idő alatt már jelentkezni kellett volna valami tünetnek? EGyébként alapjáraton székrekedéses, de gyümölcsökkel tudom szabályozni a székletét. A doktornőnk már egy ideje mondogatja, hogy váltsunk a simára, hátha abból jobb étvággyal enne. Ezért érdekel, hogy kb. mennyi idő után látszik a tünet, mondjuk az első üveg tápszer elfogyasztása után?

Köszönöm a válaszod!

2011. okt. 10. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!