Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 3 hós a babám, újra...

Most 3 hós a babám, újra terhes vagyok. Anyukák, hasonló cipőben, hogy birjátok, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne, amit csak tudtok irni. kissé megijedtem, félek, hogy fogok tudni egyszerre figyelni a picikre. tanácsok, praktikák bármi jöhet. előre is köszönöm!
2011. okt. 12. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 nagy között van 11 hónap.

Nem volt nagyon vészes, arra figyeltem,hogy a nagy pont el legyen választva mire a kicsi megszületik (terhesség alatt is szoptattam végig)

és igyekeztem minél több dolgot egyszerre csinálni. Egyszerre etettem, egszerre fürödtek,ha az egyiket tisztába raktam,akkor amásikat is.....

2011. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Férjem és testvére között is csak 13hónap van. Anyósom egyszerre csinált mindent, szoptatni nem tudott, mert az elsőszülöttnek nem ízlett a "terhes-tejci".

De azt mondta jobb volt így, mert együtt nőttek fel (egy korosztály) a gyerekek, együtt játszottak.

2011. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra azért készülj fel, hogy ezzel a terhességgel nem fogsz feltett lábbal pihengetni:) Nálunk is 1 év van a gyerekek között, végig nagyon fitt kismama voltam, egyszerűen nem volt időm elfáradni. Ezt szerencsére egyáltalán nem viseltem rosszul.

Szülés után nálunk az első otthoni hét volt húzós, amíg a picivel kitapasztaltuk egymást. Ezt az időt a férjem is itthon töltötte. Utána már mentek a dolgok maguktól. Nem olyan nehéz, mint sokan gondolják. Végülis majdnem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerek alatt kell cserélni a pelust.

Én csak előnyét láttam a dolognak: nem volt testvérféltékenység, túl kicsi volt hozzá a nagy. Hónapok alatt összenőttek, mindig volt partnerük a játékban.

Most 2 év korkülönbség van a kicsijeim között, ez már macerásabb egy fokkal.

2011. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Múltkor volt itt egy kérdés, ott azt hiszem 7 hónapos volt a baba, és úgy lett terhes az anyuka. Le is lett hurrogva itt valaki által, hogy a testének ki kellene pihenni az előző terhességet és szülést. Na ehhez mit szólna... :-))


Gratulálok, és jó egészséget kívánok nektek! (1 éves kislány anyukája, s remélem hamarosan terhes.... :-))

2011. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha nincs segitséged nagyon, mi lesz mikor az egyik ép hasfájós lesz, a másik fogfájós és a kettő egyszerre lesz nyűgös stb. Az egyik épphogy elaludna, a másik akkor kezd el sirni, felébreszti a másikat... Nekem ilyenek is megfordultak a fejemben, ezért is nem szeretnék még 2 évig babát, amig a kislányom nem lesz nagyobb, most még csak 5hós. De nagyon megijednék, ha kiderülne hogy terhes vagyok. De azért gratulálok, biztosan megoldható, csak én parázok:-) Sok boldogságot és egészséget!!
2011. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim között 14 hónap van és nem emlékszem hogy gond lett volna igaz ez 18 évvel ezelőtt volt.De minden simán ment.Akinek ikrei vannak annak sem könnyű ,szerintem ne aggódj nem lesz gond biztos lesznek nehéz pillanatok,de megéri.Kitartást és sok sikert 30hetes kismama
2011. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lesz segitségem, Hála Istennek. de azért félek, mert az éjszakák, csak az enyémek lesznek, csak apuka lesz mellettem, nah, de ő meg ugye dolgozik. remélem a 2. baba is olyan jó lesz, mint a most 3 hós picim.


köszi a válaszokat!

2011. okt. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!