Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós baba megnyugtatására...

Hasfájós baba megnyugtatására mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2 hetes kisfiam születése óta nagyon hasfájós. már próbáltuk a hasmasszírt, meleg pelust a hasára, lábfelhúzást a pocakjához, takaróba bugyolálást, infacolt, de vagy nem használtak vagy csak rövid ideig. Ha van tuti módszeretek erre, kérlek írjátok meg, mert kezdünk teljesen kikészülni...
2011. okt. 10. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

lehet ki fogsz akadni azon amit írok, de nincs megoldás.

Illetve de, megvárni míg elmúlik....mi pont így voltunk.

Az ég világon mindent kipróbáltunk, de semmi sem használt...kegyetlen 6 hét volt, de túléltük:)

Most 1 éves, és már csak halvány emlékként él bennünk:)

2011. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amikor éppen fáj a hasa, azt ki kell bírni, ölelgessétek, hogy érezze, nincs egyedül a fájdalmával.


Figyeljetek rá, hogy ne etessétek csak azért, mert nyűgös, fáj a hasa, ezzel csak abban a pillanatban lesz jobb a helyzet (amíg eszik, csönd van...), utána annál jobban fáj a pocikája. Próbáljatok meg valamiféle rendet bevezetni, hogy tudjátok, mikor igazán éhes, és mikor "csak" fáj a hasa (tehát pl. 2, majd 3 óránként etetni). Ez sokat segít.

2011. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol 6 hét, van ahol 3 hónap ez a hasfájós időszak. Túl kell élni.

Sokat hordozd "alvó tigris" pózban a karodon, úgy masszírozod a pocakját. És amúgy a hordozás mint olyan, nagyon-nagyon sokat segít hasfájós babáknak, szóval érdemes beszerezni egy kendőt és sokat cipelni magaddal: a testmeleged és a mozgás segít a pocakjának.

2011. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szio mi is igy voltunk keméyn 3 hónap, sokat járkáltam vele és nagyon sokat segitett a kengur. de egyet tudok ha lesz második babó ami már nagyon nagyon szeretnék hordozo kendöbe teszem és azzal viszem járkálok a lakásba vele. hihetetlenül meg tudja nyugtatni a picit a test közelsége.
2011. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:( 3 hónap? Akkor be kell szereznem magamnak egy nagycsomó pzs-t és valami nyugtatót. :)

Egyébként milyen hordozókendőt ajánlotok ilyen kicsi babának?

2011. okt. 10. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11.05 vagyok. Ha még nem ismered a hordozósdit, érdemes egy olcsóbb kendőt beszerezni, pl egy Nandut. 6-7-8 ezer Ft. Picuri babának a rugalmas kendő is jó, bár nekem nincs vele tapasztalatom, de azt mondják, könnyebb kezelni, főleg kezdőknek. Írj privit, ha gondolod!
2011. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az orvosodnak mondd írjon fel papaverines görcsoldót,amit a patikában kevernek ki .Direkt babának való.Napi 4x egy mokkáskanálnyit lehet adni.Én minden evés előtt adtam 1ml fecskendővel és éjszakára adtam a rendes adagot 2ml.Annyira sajnáltam a babám,mert aludni is csak nyögve tudott,ha fenn volt meg olyan hasgörcsök törtek rá,hogy együtt sírtunk.Ez a papaverines kanalas volt a megoldás.4-hónapos volt a lányom mikor elhagyhattuk a gyógyszert.Dokinénink nem akarta felírni,mondván majd kinövi,aztán pont nálunk volt egyszer mikor jött egy ilyen görcs és azonnal felírta.Kezdtem depis lenni,hogy biztos nem csinálok jól valamit,nem szeret a babám... Ha tápis akkor próbáld ki a tommee tipee szelepes üveget,vagy a Dr.Browns-ot direkt hasfájós babáknak van kifejlesztve.Jó még a sabsimplex is ebben ugyanaz,de több hatóanyag van mint az espumizanba.Bocs ha hosszúra sikerültem,de átérzem a problémád,BORZASZTÓ A TEHETETLENSÉG!Remélem tudtam segíteni!
2011. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden etetés előtt annyi csepp Aktivátor ahány kiló a baba.és megszűnik ez a problémátok.Eddigi ismerőseim közül mindenkinek bevált akinek hasfájós volt a babája.Mi is ezt használtuk. Ezen kívül még több mindenre is jó ez a termék.(eredeti Aloe termék)
2011. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Írtam privit, hogy hol lehet megvenni ezt az activatort?


Előre is köszönöm!

2011. okt. 11. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!