Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki elkezdte...

Van olyan anyuka aki elkezdte a hozzátáplálást 3 hónapos tápszeres babánál? Ha igen akkor hogy, és milyen étellel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Keszulj fel hogy sokat fogsz kapni!!!

En 3 honaposan kezdtem a kostoltatast, pedig anyatejes volt a lanyom. 5 honaposan valtottuk ki az elso etkezest.

2011. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, mi elkezdtük, és biztos sokan lehurrognak de nekem a védőnő és a gyerekorvos is ezt tanácsolta hogy nyugodtan kezdjem szép lassan. mi almával és ősziarackal kezdtük most 5 hónapos és már az ebéd tudja hogy valami finomság. elsőnek csak egy egy kanállal kapot és ezt növeltük szépen és most már nagyon kis ügyes de vannak még zöldségek amik nem kedvencek azokat nem erőltetem időnkét rápróálok és vagy vagy.
2011. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi 4 hósan kezdtük orvosi javaslatra, mivel nagyon szorulásos volt a lányom. Alma préslevével kezdtük - nagyon jól fogadta - aztán jött az almapüré, majd őszibarack, szilva. 5hósan már ki volt váltva a tízórai és ezek segítségével hál istennek normalizálódott a széklete is.

Ezt követően jött a meggy, sárgabarack, sütőtök, és répa, krumpli. Következő körben jó sok mindennel bővült a repertoár (a gesztenye és a körte nekünk hasfogó volt így jegeltük őket egészen 8-9 hós koráig, akkor már mértékkel tudott enni ezekből is)

Szerencsére nála minden könnyen ment, nem válogatott, szívesen ismerkedett új ízekkel és állagokkal, könnyű dolgom volt vele.

A fiammal 4.5 hósan kezdtük a gyümizést, ő nehezebben fogadott el mindent

2011. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
szia 3 hós a lányom munt héten kezdtük almát kóstoltattam vele most majd jön a barack de nagyon ügyesen kóstol és nem is köpköd nem sok jön félre és ízlik is neki tápszeres a kislányom :D nem érdekel egyébként a sok okos anyuka aki azt mondja hogy ne kezd el a hozzátáplálást meg a kóstoltatást de tényleg sokat fogsz kapni
2011. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Anytejes, tápszeres kiegészítéssel, 4 hónapos lesz 19.-én, és 4 napja kóstóltatom vele az almácskát a "tízórai" előtt. Szopik reggel 6-kor, és a következő etetésnél, azaz 9-kor adom neki az almapürét. Van amikor szivesen elfogadja, van amikor repül a kanálból az alma.

-pipi-

2011. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Természetesen almapüré után tápszert kap:-)

-pipi-

2011. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

a LEHETŐ LEFNAGYOBB BAROMSÁG,amit csinálhatsz, ha elkezded hozzátáplálni, az emészőrendszere NEM ÉRETT RÁ!!


tök mindegy, hogy anyatejes, vagy tápszeres


(csak úgy mellékesen, afinál ÉN BARON elkezdtem 3 hónaposa, i ráadásul ő anytejes volt, nidestova 11 éve ekcémás , 1 éves korában jött ki)


[link]

2011. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kereszztlányunk 3hónapos korában kezdett el kóstolgatni dolgokat most 3éves lesz makk egészséges masszív baba, eddig kétszer volt igazán náthás és ennyi ja és 1éves kora óta bölcsibe jár és még sem kapot el semi vészes bacit meg semmit. a másik ismerősék 6hós kora után kezdték el a kóstolgatást most beteges válogatós alig visz be természetes úton vitamint mert nem szeeti a zöldséget és a gyümölcsöt, szóval nekem volt példa és én elkezdtem 3.5hósan eddig minden rendben 5hós baba anyukája.
2011. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mndig az legyen a cél, hogy ne erőltessük a gyereket. Meg lehet próbálnis sok ételt, de amit nem fogad el, azt ne erőltessük. nekünk is van izlésünk, neki is van már saját izlése, ha valami nem izlik, nem szabad erőltetni, csak kostóltasd, és amit elfogad, és örömmel eszi, azt add neki. Én igy csináltam.
2012. márc. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!