Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres kislányomnak mikor...

Tápszeres kislányomnak mikor kell hozzátáplálást adni?

Figyelt kérdés
A védőnő meg a gyerekorvos is azt mondta hogy 2 hónaposan kezdjem el a hozzátáplálást és ha el is kezdem akkor mivel?alma?
2011. júl. 27. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Az még korai szerintem,illetve nálunk 4 hónapos kortól javasolják és először csak a gyümölcsök levét ajánlják.

Az alma és az őszibarackot mondta épp tegnap a védőnőm a kislányomnak..4 hós.Utána szépen lassan jöhet a gyümi pép és igy tovább...

Remélem tudtam picit segíteni.

Szép napot

2011. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Alma, krumpli, banán, spenót, tök. És mindig csak egy félét, hogy lássad, mitől lesz kiütése, hasmenése (bár ezek az élelmiszerek nem okoznak ilyeneket).

És igen, kezdheted minél hamarabb, hogy ne tápon nőjön fel. :)

Sok sikert! Csak az elején nehéz, utána egyre bátrabb leszel! :)

2011. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Én nem gyümölcsleveztem. Minek úgy elhúzni? Egy-egy próbakanálból nem lesz komoly/semmi baja. Ha jól tudom a táposok nehezebben kakálnak (én szopiztatok), a gyümi legalább hozzásegíti. :)

Amúgy a maiak valóban így elhúzzák, elnyújtják, de szerintem hülyeség. Persze azért lehet, hogy jó ha 3 hós koráig vársz vele.

2011. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok...

nem tudom igazán mi a jó..de a pici gyomruk elég érzékeny még,igaz a tápis babák jobban hozzá vannak szokva,a táp nehezebb,összetettebb az anyatejnél.

Meg látjátok kedves válaszolók,ahány orvos,védőnő,annyi tanács:)

Mi meg döntsük el ,hogy akkor mit is csináljunk...

Aztán marad a legjobb belátás szerint dönteni.

Az én kiscsajom szopizik és kap tászert is,én megvártam a 4 hónapot....

sziasztok..

2011. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocsánat..."tápszert":)
2011. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Én 4,5 hótól adtam gyümölcsleveket, 5 hósan kezdtem a gyümölcspépeket, főzelékeket. Hozzátáplálási táblázatok szerint (neten néztem) adtam a gyümölcsöket, zöldségeket, mindent kóstoltatva. Nem akartam semmit elsietni, de nagyon elhúzni sem. Szerintem a 2 hó korai nagyon.
2011. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2 hósan kezdtem ezt nem úgy kell elképzelni hogy minden nap kapott almát, egy héten 2 szer kb. Lereszeltem az almát utána kézi turmixal pépesítettem, úgy ette hogy csak na. Semmi baja nincs tőle, tele van vitaminnal jobban tudott kakilni is. :) 4 hósan jött minden más.
2011. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nekünk is. :) 2 hónapos koráig szopizott a lányunk, addig is 10-20 grammokat, aztán elutasította. A védőnő nekünk is javasolta, hogy kezdjük el a hozzátáplálást, de mi végül arra jutottunk a férjemmel, hogy mivel mindenhol a 4 hónapot mondják, viszont sokakat hallottam, akik előbb kezdték pl. anyukám is a húgommal, mert ő nem volt hajlandó megenni a tápszert, ezért 3 hónapos korában, azaz pár napja kezdtük el a gyümiket, és majd 4 hónaposan a krumpli és társait.

Mi almával kezdtünk, egyelőre az alma levét adom neki kóstoltatásnak, ezt javasolta a védőnő pár napig, aztán hétvégén pépesítünk, mert annál a férjem is szeretne itt lenni, így ő is láthatja a dolgot. :)

2011. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Én most olvastam, hogy azért kell megvárni a 6 hónapos kort tápszeres babánál is, mert ugyanúgy nyitott az emésztőrendszerük, mint az anyatejeseké.
2011. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Az én lányom 8 hetes korától kap kizárólag tápszert.3,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást almával, aztán sütőtök, krumpli szép fokozatosan.Most 7 hónapos és rengeteg mindent eszik.Ha főzök neki akkor persze még csak az ő receptje szerint, de jó étvágyú és nyitott a finom dolgokra.

Szerintem 2 hónaposan nagyon korai még elkezdeni, az emésztőrendszer még nem kész az ilyen dolgokra.Én azt javaslom, hogy várd ki, amíg 4 hónapos lesz, vagy 3,5.

Mi azért kezdtük hamarabb, mert 6 hónapos adagokat evett 3 hónaposan a tápszerből és mindezt 3 óránként.Igaz éjjel akkor már nem ébredt fel :)

2011. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!