Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia v vmi más?

Haramia kérdése:

Tejallergia v vmi más?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiamnál ma reggeli szopi után apró piros pöttyök jelentek meg a homloka jobb oldalán illetve a fejtetőn is (elég sok), meg a pociján is elszórtan, aztán kaja után halványultak picit, de el nem múltak. Felhívtam a védőnőt, aki azt mondta nem kell aggódni ez csak tejallergia és hogy csak anyatejes babáknál előfordul. Akkor kicsit megnyugodtam, de most megint bizonytalan vagyok, mert már az egész homlokán teli van és az egész fejtetőn, álla alatt. Pár hetesen volt tejallergiánk és akkor inkább csak 5-6 pattanásszerű pötty volt, nem pedig ilyen sok, apró piros pötty. Vagy ez is az lenne, csak most így jött ki? Akinek volt hasonló légyszi írjon már, vagy vmi más lehet és elvigyem orvoshoz? (egyébként holnap megyünk 3 hós státuszra, akkor mindenképp megmutatom, ha addig nem múlik el)
2011. okt. 10. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
"Erős" a tejed, ez amiatt van. Nem kell vele semmit sem tenni,de ha sok van és mindenfele, akkor a normálisabb orvos kenőcsöt ír ki rá, amitől elmúlik gyorsan.
2011. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tanácsolok, hogy most gyorsan fényképezd le, amíg jól látszik, és holnap vidd a dokihoz a képet és mutasd meg. Én ezt azóta csinálom, amióta rájöttem, hogy a dokinak "elmagyarázni", hogy milyen pöttyök voltak rajta tegnap, lehetetlen...


Egyébként lehetséges a tejallergia, ha Te fogyasztasz sok tejet/tejterméket mostanában, vagy inkább az elmúlt napokban. Én nem gondolom, hogy ez ugyanaz lenne, mint az "anyatejes pöttyök" a pici fehér közepével.

Ha írsz magánban, szívesen küldök egy linket a lányomról, hogy ő hogy nézett ki, tejfehérje allergiásan babának...

2011. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!