Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak babád tünetei...

Mik voltak babád tünetei tejallergia esetén? Milyen hamar jelentkeztek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én már a hasfájására is azt mondtam 2 hónaposan, hogy ez nem sima hasfájás, de akkor még kólikával elhajtottak.

A széklete mindig lágy volt, néha szinte víz szerű. Tápszeres volt már akkor is sajnos, sokat bukott, el kezdtem szentjános kenyérmaggal sűríteni a tápszerét, attól is bukott, bár kevesebbet, de attól keményebbnek kellett volna lennie a kakinak, és még akkor is lágy volt. Taknyos volt mindig, minden nap szívtam az orrát. 3 és fél hónaposan ekcémás lett, akkor jöttem rá, hogy ez tejallergia lesz, de orvosról orvosra jártam, és csak legyintettek. (Külföldön élünk, itt nincs külön gyerekorvos, a felnőtt orvoshoz kell vinni.) Még nem volt 4 hónapos, amikor fekete nyálkás pöttyök voltak a székletében, akkor az orvosi rendelőben balhéztam, hogy egy normális gyerekorvost akarok. Ő megvizsgálta és elmondta, hogy biztos, hogy tejallergia. Na ez a sztorink. Felírta a Pepti tápszert, rá két hétre már enyhültek a tünetek, 1 hónappal később el is múltak. Most 6 hónapos.


Még annyit, hogy tudom, mitől alakult ki sajnos. Születése után 1 hetet kórházban kellett lennie, a 4. napján megkérdezték, van-e tejallergiás a családban, mondtuk, hogy nem tudunk róla, mi nem vagyunk azok, nagyszülők sem. Ekcémás viszont van. Azt mondták, nem számít, akkor nem kell neki HA tápszer, hanem jó lesz a standard is, az olcsóbb is. A HA tápszer a tejallergia megelőzésére van, ezzel sikerült allergiássá tenni a babám, mert 4 napos korától nem HA tápszert kapott.

2011. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunknak belső tünete nem igazán van. Normális a széklete, szépen gyarapodik. No, de külsőleg! Az ekcéma még hagyján, mert az csak néhány elszigetelt folt van rajta, de teljesen váratlanul, van, hogy hetekig rettenetesen piros, nagyon viszketős, érdes, szinte hólyagos lesz a bőre. Ez 8 hónapos korára durvult el, akkor a kórházban még nem gondoltak tejallergiára, mert 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, és akkor még csak a joghurtot vezettem be neki. Viszont én fehérjeérzékeny vagyok, tehát fokozottan figyelni kellett rá.

Aztán 13 hónapos korától megelőző tejmentes diétán van a gyerek, és most 22 hónaposan már szinte bizonyos, amennyire egy kialakulatlan immunrendszer mellett lehet, hogy tejallergiája van: tejfehérje és tejcukor is.

2011. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Borzasztó,annyira sajnálom! Olyan tehetetlen az ember!

Én adtam neki péntek este 40 ml tejbegrízt(üvegeset,ami 4 hótól írják) és este(2 óra múlva) láttam kiütéseket,de ugyanolyanok voltak,mint nyáron! Nem voltam benne biztos,hogy mi ez! Ma elmúlt,de tegnap este bekentem! Vészes nem volt,csak arra gondoltam rögtön,hátha a tej a bűnös! 2 hónapja eszi a tejpépet és semmi reakció! Kezdek megnyugodni,hogy nem a tej volt a hibás! Hanem ő nagyon izzadós!

Jobbulást és kitartást nektek!

2011. szept. 18. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tejpépet eszi, akkor szerintem tuti nem az.
2011. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm,szerintem is! olyan érzékeny bőre van mint az apjának és úgy is izzad,én még kisbabát nem láttam így izzadni! ha normál hőmérséklet van a szobában,akkor is leizzad szopi közben!

Lehet túlzás,de szegény gyerek többet izzad,mint én!


Szép napot mindenkinek!:-)

2011. szept. 18. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!