Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babán segít a Milumil...

Hasfájós babán segít a Milumil optima HA 1 tápszer?

Figyelt kérdés
A dokim meg sem hallgatott, hogy mi miatt szeretnék tápszert váltani, és saját magamnak kellett kiválasztani a listából, hogy milyet szeretnék a régi helyett. A babám 2 hónapos és nagyon hasfájós. Szerintetek jól döntöttem?
2011. okt. 11. 05:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire leszek hasznos :), mert nem ismerem az összes tápszerfajtákat és hogy a babádnak milyen komoly a gondja, de hátha mondok újat...:

1. A legtöbb baba hasfájós kb. 3 hónapos koráig. Általában megfigyelhető egy napszak, amikor - jóval később is - menetrendszerűen nyűgösebbek lesznek. Sajnos nem biztos, hogy ezen lehet segíteni (persze nagy szeretettel meg kell próbálni). Egyrészt érik a bélrendszerük, másrészt egy pukit még sokkal nagyobb tragédiaként élnek meg, mint mi :)

2. A "HA" azt jelenti, hogy hipoallergén, tehát adható tejérzékenység esetén is. Ilyen piciknek elővigyázatosságból inkább ezeket szokták felírni. Nálunk a Beba Start vált be.

3. Ha a kaki kemény vagy túl híg lett a tápszertől vagy nagyon sokat bukik, akkor mindenképp váltsatok. Tán legjobb célirányosan a tünetek alapján keresgélni másikat (védőnő?).

4. Ha inkább a szelek bántják, akkor "csak" sok levegőt nyel evéskor. Ha nagyon mohón iszik, lehet, túl nagy lyukú a cumi is (mi ugyanazon gyártótól - Avent - is kifogtunk elvileg egy méretből többféleképp szelelőt) vagy érdemes az adag felénél büfi szünetet tartani. És macerás, de 5-10 percig is érdemes büfiztetni minden evés után. Ill. be lehet vetni mindenféle praktikákat: tornáztatás, masszírozás, hason ringatás karban, Infacol, Espumisan, Gripe Water, szélcső, lázmérőzés - ki kell tapasztalni, nektek mi válik be.

2011. okt. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy segít e azt nem tudom. Az én kislányom ezt a tápszert kapta és nem volt hasfájós. De ez nem jelent semmit. Ha az orvostól nem kaptál megfelelő választ akkor kérdezz rá a védőnőre. Én jobban szeretem megbeszélni vele a dolgokat mert tőle többet tudok meg, igaz rendkívül jó védőnénink van.
2011. okt. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a HA 1 az sima tápszer mi azzal kezdtünk a legelején csak a kisfiam már megunta, mert kicsit keserés az íze.Hasfájásra a Milimul Komfort tápszert szokták javasolni. Én naponta kétszer adok neki belőle és javult a helyzet! :)

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első gyerekorvos kezdetben nekünk is ezt írta fel ( én sem tudom, miért, nekünk sem adott megfelelő információkat, hiába kérdeztem, a védőnő meg azt mondta, kérdezzem a gyerekorvost:), de fájt tőle a pocakja.Én orvost váltottam, akitől minden szükséges felvilágosítást megkapok, aki azt is elmondta, hogy indokolatlanul nem kellene HA-s tápszert felírni, viszont elővigyázatosságból sok orvos ezt teszi ( akkor is, ha nem kellene). Mi ezután váltottunk sima Milumil Optima 1-re, és javult a helyzet ( a Komforttól fájt a pocakja, és szinte hasmenése lett).
2011. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

én mindent kipróbáltam és végül a milumil comfort és beba keveréke kött be.fele-fele arányban használom.

2011. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 11. 20:09
 7/8 anonim válasza:

Szia!


A kislányunknak is fáj tőle a hasa. Ezért mi lecseréltük beba-ra és az bejött neki ,tele lett a pocak és csend lett.

2011. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én kislányom is hasfájós-2hónapos múlt-kipróbáltunk sok tápit.az 5.-nél tartunk ez nagyon bevált:milumil komfort1..Tudom ajánlani!!Kitartás!!
2011. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!