Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek kell járnia itt gyógytor...

Kinek kell járnia itt gyógytornára a pici babájával és miért? Hogy néz ki egy ilyen foglalkozás?

Figyelt kérdés
És tudjátok otthon is ezt csinálni?
2011. okt. 11. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
ferde nyak szindróma miatt kellett járnunk Dévény tornára, a foglalkozás alkalmanként 40 perc volt, a babánk végig üvöltött, ehhez hozzá kell szokni. A torna végén a gyógytornász megtanított engem, hogy hogyan kell otthon minden nap tornáztatnom, csináltam is lelkiismeretesen, 6 alkalommal kellett mindössze mennünk, már elmúlt 3 éves, semmi baja. Egyéni torna volt, tehát az alatt az idő alatt csak vele foglalkozott a gyógytornász.
2011. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi jártunk mert csak egy irányba döntötte a fejét. forgatni mindkét irányba tudta, de pl éjszaka is csak egy irányba dölt neki így féloldalasan lapos lett. semmit nem találtak, valószínü a szülésnél meghúzodott a nyakacskája ami kicsit fájt neki.


mi Vojta módszerre jártunk, hogy minél elöbb forduljon. imádta a babám. 20 hetet jártunk és otthon is csináltam, amíg úgy láttam kellett. aztán mivel tartott még a recept így végig jártuk, de kb 5 hét után már semmi gond nem volt.

2011. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy rendben vagytok.

Második: kíváncsi lettem erre a "forgós" tornára. Miből áll?

2011. okt. 11. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hónaposan kezdtük, mert gyengék voltak a nyaki izmai, és nem emelte a fejét hason. Akkor pár alkalommal átmozgatta a gyógytornász, meg meg is masszírozta. Már egy alkalom után tökéletes lett. Akkor pár hét kimaradt, és 6 hónaposan újra elkezdtünk járni, mert nehezen fordult át. Mivel nagyon sokat nőtt, így az izmai nem tudták követni, és gyengék voltak megint. Kb. 2 alkalom után már nem csak forgott, de gurult is. :D

Most 7 és fél hónapos, már csak kéthetente egyszer járunk, mert utolérte magát. Csak azért megyünk, hogy ne maradjon le.

De sokat segített, már gurul, négykézláb hintázik, próbál kiülni a négykézláb támaszból.

2011. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom bal keze olyan kacska volt, hogy csak lógott. Szülési sérülés talán. Dévényes 4 hónapos korától jár hozzánk, azóta már 7,5 hónapos a lányom, kúszik, forog, mászni kezdett és már egy 3 hete felül térdelésből és nagyon sokáig megül. Babakocsiban is ül. Kezénél már nem látok különbséget. Addig fog járni a gyógytornász, amíg szépen elkezd mászni rendszeresen a lányom.
2011. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!