Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem gyógytornára vagy még...

Vigyem gyógytornára vagy még mindig ráér a mászással?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos a napokban de még mindig csak kúszik.Igaz azt tökéletesre fejlesztette.Felült és fel is állt magától nemrég de még csak egyszer-egyszer.A nagyik állandóan sétáltatják amikor náluk van :(

Vajon emiatt vagy egyébként se mászna nem tudom.Dokink szerint ne aggódjak.nem tudom..


2011. jún. 7. 16:13
 1/8 alaszka ***** válasza:
Szia! Kb. 9-10 hós koráig meg kellene tanulnia mászni, de van olyan baba, akinél ez kimarad, ami nem túl jó. Szerintem nem szabadna a járogatásra ösztönözni még, inkább a mászásra, bár ha már felállt, lehet, hogy ez már jobban fog tetszeni neki.
2011. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A járatás baj, a mászás kimaradása is baj. Egy gyógytornász majd elmagyarázza, amihez a gyerekorvosotok nem ért. Én elvinném a helyedben, Minél előbb, annál jobb.


Az én kisfiam koraszülött is, hipotón is volt, le is volt maradva, mégis elkezdett 9 hónaposan mászni....

2011. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvosunk mondta ( aki oktató orvos professzor), hogy semmi, de semmi nem történik, ha egy baba kihagy egy mozgást.Barátnőm se mászott soha, nem diszlexiás.Főiskolai diplomája , 2 nyelvvizsgája van.A lánya sem mászott soha, egészséges, okos, értelmes másfél éves kislány!Manapság mindenbe belemagyaráznak mindent!Amikor anyukáink velünk babáztak, senki nem csóválta a fejét, hogy anyuka, miért nem mászik a gyereke..Egyrészt: te nem tehetsz róla. (mint ahogy én sem arról, hogy a 8 hónaposomnak esze ágában sincs kúszni, csak forog ezerrel)Másrészt: az igaz, hogy jót tesz az agy fejlődésének a kéz-láb ellentétes mozgása, de ha azt nézed a járás is az.Az agya mászás nélkül is szépen fog fejlődni.És az is lehet, hogy állásból fog mászni.Nem tudhatod!Nem egy gyereket ismerek,akik előbb jártak, azután tanultak meg mászni.Ne emészd magad ezen.De ha megnyugszol tőle, vidd el egy tornára, hogy nézzék meg.De ha ezen kívül mindent csinál, szerintem felesleges!
2011. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én kislányom is 11 honapos és éppen azt csinálja mint a tiéd, én egyáltalán nem aggodok azon, hogy kimarad a mászás, mert nagy valoszinuséggel ki fog maradni. én és a férjem sem tudtunk mászni és mind2en diplomások vagyunk.
2011. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy 2 diplomával egy alapvető dolgot nem fogtok fel.


Ha a gyereknél kimarad a mászás, abból nem következik diszlexia. De mindegyik gyereknél, amelyiknél diszlexia van, a kórelőzményben ott van, hogy kimaradt a mászás! A mászás fontos agyi folyamatokat erősít, ha ez kimarad, akkor nő a diszlexia, diszgráfia, szövegértés kockázata, és nő a magatartásproblémáké. örülök, hogy a ti gyereketek normális, egészséges annak ellenére, hogy nem mászott. Na de hogy lehet ezt ilyen magabiztossággal állítani MINDEGYIKRŐL? A kutatási eredmények fényében?


A mi gyerekdokink is azt mondta, hogy ne aggódjak, minden rendben van a 4 hónaposommal, aki nem fog, nem nyúl tárgyak után. Aha, persze. A koraszülött neurológus, akihez elvittük, megállapította, hogy erős hipotóniája van, masszív törzsi és végtagi asszimetriája. Az izmai le voltak tapadva, azért nem használta őket, mert FÁJT NEKI. Egy sima gyerekorvos ehhez nem ért, ránéz a gyerekre fél percre, és ennyi. Végül 8 hónapos koráig kezelték Dévénnyel.


szintén 2 diplomás anyuka

2011. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20: 08-as vagyok.Abban igaza van az utolsó válaszolónak, hogy egy gyerekorvos nem azt nézi, amit egy fejlődésneurológus.De! Tényleg nagyon sok kisgyerek, és felnőtt él a környezetemben, akik soha nem másztak, és semmi gond az értelmi fejlődésükkel, nem diszlexiásak.A gyógytornász, akihez, tornára vittem a lányom azt mondta, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, csak lehetőleg másszon.De ők azért szigorúbban nézik a mozgást.Osztályvezető főorvos szerint semmi gond, ha kihagy valamit.Én mindig arra gondolok, hogy régen azt se tudták, mi fán terem a Dévény torna, a korai fejlesztés, nem voltak konduktorok, stb.Mégis felnőttünk, értelmes emberek vagyunk.Igen, fontos a mászás, de nem dől össze a világ, ha kimarad!A babád egyébként meg nagyon ügyes!

Gyógytornász anyuka vagyok.

2011. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!Az az igazság, h este a férjemmel megbeszéltük, h kérünk beutalót egy 10 alkalmas tornára.Veszteni nem veszthetünk vele.

Bár én talán inkább babaúszásra vinném/vittem volna anno, de a környéken nincs sajnos.(Bfüred)

Remélem azért ha állásból is de egyszer csak látom majd a kis nyuszit kifelé mászni a szobából :)

2011. jún. 8. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:
20:47-es vagyok, mi jártunk úszásra és mégsem mászik
2011. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!