Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ciki kis cipő nélkül?

Tényleg ciki kis cipő nélkül?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom már üldögél a babakocsiban. Állandóan azzal zaklatnak fiatalok és idősek is, hogy "hát a kiscipő hol van? Miért nincs kiscipő?" Már nagyon unom a magyarázkodást, hogy majd csak akkor kap cipőt, ha már tud járni. Addig feleslegesen nem nyomorgatom a lábát.

Vagy tényleg kellene már neki?


2009. ápr. 30. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz a megjegyzésekkel, ez ízlés kérdése, ha neked így tetszik/kényelmes, nem kell kis cipő.
2009. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy! ortopédus mondta, hogy a lehető legtovább maradjon szabadon a gyerek lába.
2009. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam.
2009. ápr. 30. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Maximum tutyit adj rá, de cipőt majd ha kezd lépkedni.Nekem is 7 hónapos a lányom és eszembe sem jutott ráadni valamit is.
2009. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem, adnék. Minek? Hisz úgyis kinövi 2 hét alatt az aktuálisat, másrészt meg járni még nem tud. Meg valóban minek nyomorgatnád a kis lábát.
2009. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz veluk. En sem adnek meg ra cipot.
2009. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így, nénikék kérdezgették, miért nincs cipője? Mert nem jáááááááááááááááár!

Nyáron még zoknit sem adtam a gyerekre.

Tudom, a kismamák érzékenyek, a gyereket érintő összes "negatívumtól" sírni tudnának...de: legyél büszke anyuka! Tologasd mosolyogva, magabiztosan! Mit neked néhány bárgyú tudatlan megjegyzése!

Tiéd a legszebb "gömbölyű' talp a világon! :)))

2009. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
felesleges rá a cipő. én egyet vettem neki, a sorsa az lett, hogy kb 2 percig tűrte a lábán. akkor is rugdalta ezerrel, és addig próbálkozott, míg lerúgta a lábáról. na, hát ezért nincsen rajta cipő. ilyen kis pamut kocsicipő szerűséget én szoktam rá adni néha, de azt is csak azért igazából, mert imád már ácsorogni. séta közben mindig leülünk egy padra, kivszem a kocsiból és segítséggel nagyon ügyesen ácsorog, nézelődik. ezért adom rá, hogy ne legyen koszos a rugdalózó, vagy éppen ne fázzon fel a lábáról.
2009. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni itt, mert mostanában nekem is beszólt néhány vadidegen néni. Az én lányom nyolc hónapos, igaz, h' már egy ideje feláll otthon kapaszkodva, de hol van még a járás! A babakocsiban tologatáshoz nem őrültem meg 5-6000,-Ft-ért cipőt venni! Van kis tutyija, azt ráadom, de a cipő ebben a korszakban nemcsak felesleges, hanem ártalmas is. Én is elbizonytalanodtam a kérdések hatására, de utánaolvastam, és így megerősödtem a véleményemben. Egyébként van egy kordbársonyból készült fűzős kis cipellője, de az már kicsi rá. Maximum ilyet vennék neki, de sajnos az nem 300,-Ft, mint a kínai textiltutyi.
2009. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7-8 hónapos korába kapott a lányom puhatalpú kocsicipőt, akkor kezdett álldigálni, de főként azért adom rá néha, hogy szokja a cipőt. Szükségük az tényleg nincs rá, okoskodókkal meg nem kell foglalkozni.
2009. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!