Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam rettentően...

10 hónapos kisfiam rettentően hisztis, nálatok mi vált be ennek kezelésére, megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Ha valami tiltott dolgot elveszünk tőle, földhöz veri magát és ordít. Ha nem engedjük valami közelébe, ugyanez a hiszti. Öltöztetni gyakorlatilag menés közben lehet, vagy lefogva, a pelenkázás is rémálom. Néha el lehet terelni a figyelmét valami játékkal, de sokszor ez sem segít, fel akar állni, mászna tovább, közben ordít. Nem kiabálok vele, de ha beszélek hozzá iylenkor, az hasztalan, mert a szeme is csukva ha hisztizik, hogy ne is lásson.
2011. okt. 12. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem semmit nem lehet kezdeni, max kovetkezetes lenni, es figyelmen kivul hagyni


engem is kikeszit sokszor, mert nem csak olyan konny nelkuli foldhozveros hiszti van hanem komoly konnyes hiszti is, s akkor sajnalom szegenyt


a figyelemeltereles is csak neha valik be, volt mar olyan hogy otthagytam, mentem jatszani es mondtam kozben neki, hogy te nyugodtan hisztizz en majd jatszom itt jol egyedul es hatat forditottam, vege is lett szempillantas alatt a nagy tragedianak :))

2011. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is figyelmen kívül hagytam ilyenkor. Igazából csak az első pár alkalommal éreztem ezt kemény dolognak, de rájöttem, ha foglalkozok vele, akkor csak még inkább ordít.

Szóval földhöz verte magát, ordított, én meg kimentem a szobából. Hamar rájött, hogy nincs sok értelme szenvednie.

A pelenkázással mondjuk nem volt gond, megvárja szerencsére, nem nyüzsög közben. Úgyhogy erre nem tudok mit mondani.

2011. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ravasz..hm..nagyon ravasz.. a szeme csukva , ne is lásson :))de ha kimész, azonnal fölpattan rohan utánad! kell a közönség- neki szól a cirkusz.

és ebben a megoldás kulcsa is:

ha el tudod hitelesen játszani, nem érdekel, le fog csendesedni.

Ez nehéz szülői feladat. Egy kicsit segít, ha úgy rendezed el a lakást - hogy a tiltott dolgokat ne érje el, a könyveket a polcon beszorítva- hogy ne vegye le,stb

Nem öltözik? jó, te leülsz egy jóízűt olvasni (végre), akkor nem mentek a játszótérre..kis zsarolás lehet, megérti ám! és az is úgy van, a kicsi gyerekek felvesznek rossz szokásokat, látják nem izgat téged, elhagyják. Ne hidd, hogy örökre elromlott, elmúlik.

2011. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már megtanultam úgy pelenkázni a fiamat, hogy áll, vagy hason fekszik... Ha a hátára fordítva próbálom, hihetetlen küzdelembe kezd! Mondjuk ő nem vágja földhöz magát, nem hisztizik ezen, csak nyüsszög. Az öltöztetés dettó, már megszoktam, hogy menet közben öltöztetem.
2011. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 72%-nak: még csak most lesz 10 hónapos, nem igazán értené meg a dolgokat, ha mondanám neki, hogy akkor nem lesz ez vagy az. :) Később ez a taktika biztosan eredményes lesz, de most még hasztalan. Egyelőre csak azt az utasítást érti, hogy "nem" és a "gyere ide", "dobd ide", és az ehhez hasonlókat.

Akkor hasztalan minden? Meg kell várnom, míg értelmesebb lesz, és akkor taktikázni?

2011. okt. 12. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!