Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok a babámnak, ha a 6....

Ártok a babámnak, ha a 6. hónap előtt nem kezdem el hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
4 hónapos, csak anyatejes. Van tejem bőven, és szeret cicizni. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy mindenki 4 hónaposan már elkezdi a hozzátáplálást, és ha nem kezdem el, akkor meg étel allergiája lesz... Most akkor mi az igazság? Elkezdjem, vagy ne kezdjem? Jegyzem, meg, én nem szeretném, de ha a babónak ez jó... A védőnő azt mondta, hogy döntsem el én.
2011. okt. 12. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak tápszeresek szokták elkezdeni, vagy amelyik anyatejesnek láthatóan kevés már a tejcsi. Szerintem ha te úgy látod, hogy minőségre, mennyiségre elég, akkor ne kezd el, nem lóverseny ez. Glutént szokták javasolni bevezetni addig, amíg nagy mennyiségben kap anyatejet is, ezzel csökken a gluténérzékenység esélye.
2011. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azért kezdtem el 4 hónaposan hozzátáplálni,mert 2 hetes kora óta tápszeres és iszonyat nehezen volt széklete,két naponta és erőlködött szegényem.Ami a hozzátáplálással megoldódott.

De ha neked van bőven tejed,akkor ráérsz 6 hónapos kor után elkezdeni a hozzátáplálást,nem ártasz vele a babádnak.Véleményem szerint a glutént is ráérsz 6 hónapos kortól adni neki.

2011. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jav.* Nem ártasz vele a babádnak ha addig szoptatod...
2011. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Azzal ártasz, ha 6 hónapos kor előtt kezded a hozzátáplálást! 6 hónapos kortól sem kötelező, csak lehet. A 4 hónapos kortól mizéria egy nemzetközi kutatáson alapuló irányelv félreértelmezéséből adódik.

A tudomány mostani állása szerint hozzátáplálás megkezdésekor az első hónapban ajánlott glutén tartalmú étel kóstoltatása a későbbi gluténallergia megelőzésére.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 6 és 7 hónapos kora között kapjon pár kanál gluténtartalmú valamit. Pl anyatejjel készült cukor- és édesítőszermentes tejbegrízt.

Legrosszabb választás a babapiskóta vagy a háztartási keksz, mert mindkettőben cukor van, amit legalább 1 éves korig, de inkább még tovább kerülni kell.

2011. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14 hónapos, 6 hónapos koráig anyatejes volt. Mostanra már mindenfélét eszik, és semmilyen kajával nem volt problémánk.
2011. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatejes babákat 6 hónapos kor körül kezdik el ismertetni az új ételekkel.

Az én fiam 6 hós koráig csak szopott, 6 hós korától 1 éves koráig kóstolgatott, és a fő táplálékforrása továbbra is az anyatej volt.

1 éves kora után a főétkezés már nem anyatej volt, és napközben is falatozott gyümölcsöket....stb, de teljesen lassan és fokozatosan egyre többfélét evett, és egyre kevesebbet szopott. Aztán a saját ritmusában hagyta el a szopit 22 hósan.


Ma 3,5 éves egészséges jóétvágyú, és változatosan táplálható vidám kisfiú. Semmilyen allergiája nincsen.


Szoptass nyugodtan, igény szerint,ha van elegendő tejed a kóstolgatással és a hozzátáplálással pedig nyugodtan kivárhatod a 6 hónapos kort.

2011. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha szoptatod, szerintem ne kezd el 6 hónap előtt. nem is ajánlják. mi tápszeresek voltunk 4. hónaptól, és én 5 és fél hótól kezdtem hozzátáplálni. de hát ahány baba és mama annyi szokás.
2011. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem fogom előbb elkezdeni, csak a 6. hónap után. :)
2011. okt. 12. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ártasz vele. Az én babám tápszeres, mégis 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Most 14 hónapos, semmi baja sincs, ételallergia sem, szépen eszik mindent.

Azt olvastam, hogy féléves korban is csak akkor érdemes elkezdeni a hozzátáplálást, ha a baba is elég érett már rá. Ez azt jelenti, hogy szívesen fogadja az új ízeket, a kanalat, le tudja nyelni az ételt, nem öklendezik, nem folyik ki a szájából.

2011. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!